Volvobanergrudzie2022750x200
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow

Grupa JD Kulej buduje nowy salon Kia w Gdańsku

Jedna z największych sił w pomorskiej motoryzacji – Grupa JD Kulej, przedstawiciel marek Citroen, Ford, Kia oraz Peugeot prowadzi dużą inwestycję. Wkrótce w Gdańsku powstanie flagowy obiekt dealera – nowoczesny i największy na Pomorzu salon marki Kia. 

Grupa JD Kulej na przestrzeni ostatnich lat przeszła bardzo dynamiczny rozwój i rozbudowę sieci dealerskiej. Firma założona przez Jarosława Kuleja zaczynała od usług blacharskich, a pod koniec lat 90-tych przedsiębiorca związał się z marką Peugeot i ten związek trwa do dzisiaj. Ale to nie koniec.

Pięć lat temu do działalności, w wyniku przejęcia przedstawicielstwa z Sopotu, dołączyła Kia. To najbardziej rozwojowa marka w naszej grupie i z każdym rokiem notuje ona coraz lepsze wyniki sprzedażowe – opowiada Jarosław Kulej.

W ostatnich latach do Grupy dołączyły także marki Citroen, z salonem zlokalizowanym w Rumi oraz obiekty Kia i Ford w Olsztynie.

W przedpandemicznym, 2019 roku Grupa JD Kulej zanotowała sprzedaż we wszystkich swoich obiektach na poziomie 2500 nowych samochodów. Spośród nich, 650 to były auta marki Kia.

Idzie nowe – w Gdańsku, przy ulicy Uczniowskiej powstaje nowy salon Kia

W 2021 roku Grupa JD Kulej dołączyła do dealerów budujących nowe motoryzacyjne zagłębie w Gdańsku. Przy ulicy Uczniowskiej, niedaleko stadionu i tuż obok powstających jak grzyby po deszczu nowych osiedli mieszkaniowych na Letnicy, powstanie największy w Trójmieście salon marki KIA.

Nie potrafię stać w miejscu. Chce rozwijać swoją firmę, a klientom oferować coraz lepszą jakość i coraz szerszą ofertę. W marce Kia upatruje jednego z liderów rynku. To bardzo rozwojowa firma. Wokół Kii będzie się wiele działo – podsumowuje Jarosław Kulej.

Nowy obiekt w Gdańsku, o powierzchni 3000 m² pomieści 20 nowych samochodów. Ponadto, w kompleksie znajdzie się kilkanaście stanowisk serwisowych i 3 ekologiczne komory lakiernicze. Do tego place wokół salonu, a na nich 150 nowych aut dostępnych “od ręki” i 100 samochodów używanych. Ciekawym elementem będzie również kilkukondygnacyjna wieża ekspozycyjna samochodów.

Całość obejmie także stację kontroli pojazdów, myjnie bezdotykową oraz stanowiska szybkiego ładowania samochodów elektrycznych.

Salon wpisze się doskonale w otoczenie, bowiem w bezpośrednim sąsiedztwie funkcjonuje już salon marki Volkswagen, a kilkaset metrów dalej powstanie kompleks salonów Grupy Plichta.

Oficjalnie, dealer nie komunikuje swojej nowej inwestycji, a jedyny upublicznione materiały na ten temat – to bilbord przy sopockim salonie.

Tak wyglądał plac budowy nowego salonu w czerwcu tego roku. Fot. archiwum Moto3m.pl

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Ostatni etap prac na moście wantowym w Gdańsku. W sobotę zawężenie jezdni

Dobiegają końca prace konserwacyjne na moście wantowym im. Jana Pawła II w ciągu ul. Sucharskiego. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *