niedziela , 14 kwietnia 2024
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Fot. LOTOS Rally Team

Grupa LOTOS partnerem Kajetanowicza i Barana w sezonie 2016

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran – Rajdowi Mistrzowie Europy 2015 – powalczą o obronę tego tytułu w sezonie 2016 w barwach LOTOS Rally Team. Spółka przez najbliższe 12 miesięcy będzie kontynuować współpracę z tym, jednym z najbardziej utytułowanych polskich kierowców wspierając jego udział w cyklu Rajdowych Mistrzostw Europy.

Decyzję o dalszej współpracy przez LOTOS podjęto na podstawie wysokiej oceny dotychczasowych sukcesów Kajetana Kajetanowicza i Jarosława Barana oraz rokujących perspektyw dalszego efektywnego budowania marki LOTOS na bazie ich spektakularnych sukcesów rajdowych.

W tym roku załogę Kajetan Kajetanowicz/Jarek Baran czekają równie zacięte i fascynujące pojedynki w najtrudniejszych rajdach rozgrywanych w całej Europie. W tym sezonie Rajdowi Mistrzowie Europy podejmą ogromne wyzwanie – obrony zdobytego w 2015 roku tytułu, a LOTOS Rally Team powalczy o utrzymanie prymatu wśród zespołów. Na wymagające odcinki specjalne rund najstarszego rajdowego cyklu na świecie Kajto z Jarkiem wyruszą tym samym samochodem, którym zdobyli ubiegłoroczne laury, czyli Fordem Fiestą R5 przygotowanym przez polski oddział M-Sportu.

Będziemy bronić tytułu Mistrzów Europy i wiem, że te starty w sezonie 2016 będą kosztować nas nie mniej pracy niż w ubiegłym. Wiem, że zmierzymy się z najlepszymi załogami ERC i będziemy musieli cisnąć, by wygrywać z rywalami, którzy zwłaszcza teraz chcą być przed nami. To nowe zadanie i zarazem wielkie wyzwanie dla nas. Mam tego świadomość i dzięki temu czuję jeszcze większą odpowiedzialność. Tegoroczny kalendarz FIA ERC zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco, nie tylko, dlatego, że mamy w nim dwie rundy tak bliskie polskim kibicom. Cieszę się, że mogę pracować z profesjonalistami, którym nie brakuje motywacji. Oni we mnie wierzą, mocno wspierają, a ja nie chcę ich zawieść. 

Kajetan Kajetanowicz, Rajdowy Mistrz Europy z 2015 roku.

Podobnie jak w sezonie 2015 kierowca LOTOS Rally Team będzie mógł wybierać rajdy, w których wystartuje spośród z 10 rund składających się na kalendarz FIA ERC 2016. Do końcowej klasyfikacji Rajdowych Mistrzostw Europy liczy się siedem najlepszych wyników. W 2015 roku Kajetan Kajetanowicz wystartował w ośmiu rundach europejskiego czempionatu, wykazując się imponującą skutecznością. Polak, aż siedem rajdów ukończył na podium, z czego trzy wygrał i z 230 wywalczonymi punktami pewnie sięgnął po najważniejszy w karierze tytuł.

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran. Fot. Jean Michel Le Meur / DPPI
Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran.
Fot. Jean Michel Le Meur / DPPI

Dla LOTOSU współpraca z naszymi rajdowymi mistrzami to powód do szczególnej satysfakcjiCzterokrotni Mistrzowie Polski są teraz Mistrzami Europy, a my lubimy współpracować z ambitnymi ludźmi, którzy jeżdżąc w brawach LOTOSU popularyzują je poza krajem. Ich zwycięstwa pokazują, że profesjonalnie przygotowane i prowadzone projekty sponsoringowe przynoszą planowany, choć osiągnięty ciężką pracą efekt. Będziemy wspierać rajdowy team i już trzymamy mocno kciuki za ich kolejne zwycięstwa.

Jowita Twardowska, zastępca dyrektora generalnego ds. Korporacyjnych, dyrektor ds. Komunikacji i CSR Grupy LOTOS

Polska załoga w ostatnich latach zrobiła duże postępy, wykazując się szczególną pracą i zgraniem w rywalizacji z konkurentami na trasach rajdów, w często dramatycznie trudnych warunkach, gdy liczy się każdy centymetr i sekunda. Ich sposób jazdy, współpraca w teamie i technika były wielokrotnie chwalone i doceniane przez rajdowych ekspertów.

W tym sezonie Kajetanowicz i Baran pojadą po raz pierwszy już na początku lutego (w dniach 5 -7) w Rajdzie Lipawy na Łotwie. Potem w każdym miesiącu jest zaplanowane kolejne wydarzenie, a w czerwcu nawet dwa rajdy, w Portugalii i w Belgii. Europejski sezon rajdowy tego teamu zakończy się 7-9 października Rajdem Cypru.

Kalendarz Rajdowych Mistrzostw Europy 2016:

 • 5-7 lutego, Łotwa: Rajd Lipawy (śnieg, lód, szuter);
 • 10-12 marca, Hiszpania: Rajd Wysp Kanaryjskich (asfalt);
 • 7-9 kwietnia, Wielka Brytania: Rajd Irlandii (asfalt);
 • 6-8 maja, Grecja: Rajd Akropolu (szuter);
 • 2-4 czerwca, Portugalia: Rajd Azorów (szuter);
 • 23-25 czerwca, Belgia: Rajd Ypres (asfalt);
 • 15-17 lipca, Estonia: Rajd Estonii (szuter);
 • 4-6 sierpnia, Polska: Rajd Rzeszowski (asfalt);
 • 26-28 sierpnia, Czechy: Rajd Barum (asfalt);
 • 7-9 października, Cypr: Rajd Cypru (szuter, asfalt).

Źródło: LOTOS

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Odzyskane i zabezpieczone pojazdy – uderzenie w przestępczość samochodową na Pomorzu

Ponad 500 sprawdzonych pojazdów i niemal 100 kontroli punktów złomowania i dystrybucji używanych części. Mundurowi …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *