Slider
Slider

Grupa Plichta chce przejąć autoryzację Forda w Bydgoszczy

Grupa Plichta przejmuje dealerstwo Ford Bieranowski z Bydgoszczy-1760564Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, 28 marca 2018 roku, wpłynął wniosek o zgodę na przejęcie przez motoryzacyjnego potentata z Pomorza – Aleksandra Plichtę, kontroli nad bydgoskim dealerem marki Ford, firmą Bieranowski Sp. z o.o. Jeśli do tego dojdzie, a nic nie wskazuje na to, aby UOKiK miał nie wyrazić zgody, Grupa Plichta po raz pierwszy w swojej historii rozszerzy swoją dealerską działalność poza województwo Pomorskie. 

Przedmiotem transakcji jest kupno 100% udziałów w kapitale zakładowym dealera Forda. Będzie to w tej chwili pierwsza i jedyna marka samochodowa spoza grupy Volkswagena w portfolio firmy Plichta.

Grupa Plichta przejmuje dealerstwo Ford Bieranowski z Bydgoszczy-1760562

Kilka lat temu, firma z Pomorza była przedstawicielem marek Mitsubishi oraz Fiat i Jeep. Później jednak skoncentrowała się jedynie na przedstawicielstwie marek niemieckiego giganta. Obecnie Plichta ma w swojej ofercie Volkswagena, Audi, SEAT’a i Skodę.

Zobacz również: Plichta już bez Mitsubishi

Firma Plichta jest trzecią co do wielkości grupą dealerską w Polsce. W 2017 roku sprzedała łącznie 10 055 samochodów, co stanowi wzrost o 40,67% w stosunku do 2016 roku.

Inwestycyjne zakusy na bydgoski rynek motoryzacyjny miała również Grupa Zdunek, która chciała zaoferować tam markę Renault w swoich barwach. Ostatecznie jednak nie doszło to do skutku.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Suzuki Hayabusa – nowy król prędkości wśród jednośladów w Suzuki 3City

Do gdańskiego salonu Suzuki 3City zawitał wyjątkowy gość. Suzuki Hayabusa 3-ciej generacji to jeszcze szybsza …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *