niedziela , 11 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider

Grupa Plichta przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Czy w Gdyni powstanie nowy salon Volvo?

Nowa inwestycja Grupy Plichta - salon Volvo w Gdyni-104937Firma Plichta zakończyła rozbiórkę budynku dawnego salonu Volkswagena w Gdyni przy ulicy Morskiej i szykuje się do kolejnej inwestycji. Pomorski potentat branży dealerskiej, przejął ten obiekt kilkanaście miesięcy temu i utworzył w nim salon sprzedaży samochodów używanych. Według wciąż niepotwierdzonych oficjalnie informacji, w tej lokalizacji ma powstać nowy salon marki Volvo, której autoryzacje miała otrzymać Grupa Plichta. 

Motoryzacyjna historia tego miejsca sięga roku 1998, kiedy przy Morskiej 314 powstało pierwsze w Gdyni, oficjalne przedstawicielstwo firmy Volkswagen. Inwestorem była wówczas firma Kulikowski, należąca do kierowcy rajdowego Michała Kulikowskiego. Dealer funkcjonował przez blisko 15 lat.

W 2014 roku, w bliskim sąsiedztwie, powstał nowy salon Volkswagena, już pod skrzydłami firmy Plichta.

Wciąż nie udało się nam oficjalnie potwierdzić informacji, jakoby Grupa otrzymała autoryzację Volvo. Nie jest jednak tajemnicą, że od dłuższego czasu marka ta poszukuje nowego partnera w Trójmieście.

Zobacz również: Volvo szuka nowego dealera w Trójmieście?

Z informacji, które udało nam się pozyskać wynika, że nowy salon ma powstać właśnie w miejscu dawnego salonu Volkswagena.

Nowa inwestycja Grupy Plichta - salon Volvo w Gdyni-104923

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Policjant pomógł zagubionemu danielowi na trójmiejskiej obwodnicy

Policjant ruchu drogowego z Gdańska podjął dzisiaj nietypową interwencję. Funkcjonariusz na gdańskim odcinku obwodnicy zajął …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *