piątek , 27 listopada 2020
Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / Grupa Plichta ze zgodą na budowę salonów w Letnicy. Wśród nich Audi Sport!
Mat. inwestora

Grupa Plichta ze zgodą na budowę salonów w Letnicy. Wśród nich Audi Sport!

Pomorski gigant motoryzacyjny nie przestaje zaskakiwać. Nowe salony Grupy Plichta powstają jak przysłowiowe „grzyby po deszczu”. Firma inwestuje nie tylko w nowe obiekty, ale przejmuje także dealerstwa z innych miast. Natomiast nie ulega wątpliwościom, że opisywana budowa w Letnicy będzie flagową inwestycją. Grupa uzyskała już zgodę na budowę salonów przy ulicy Marynarki Polskiej w Gdańsku i według planów wkrótce rozpoczną się pierwsze prace. Najwięcej emocji wzbudzi salon Audi Sport, czyli coś czego do tej pory jeszcze nie było.  

Ogromny teren znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie Stadionu Energa Gdańsk pomieści obiekty 3 marek: Skody, Volkswagena i Audi.

W przypadku tej drugiej marki nie do końca jasne jest, jakie będzie przeznaczenie salonu. Bliskie sąsiedztwo obiektu CityMotors raczej uniemożliwi zlokalizowanie tam kolejnego, ogólnego punktu sprzedaży aut z logiem VW, więc być może będzie to specjalistyczny serwis albo punkt obsługi flotowej.

Mat. inwestora

Najciekawszym elementem inwestycji będzie salon Audi. Nie będzie to jednak taki sam obiekt jak powstałe wcześniej terminale Audi Centrum Gdańsk i Audi Centrum Gdynia, bowiem ma to być swoista odpowiedź na otwarty w ubiegłym roku obiekt AMG Brand Center firmy Mercedes-Benz Witman, który był pierwszym tego typu w Europie.

Grupa Plichta zamierza uruchomić obiekt poświęcony tylko sportowej dywizji „czterech pierścieni”, czyli Audi Sport. Do tej pory te wyczynowe modele oferowane były w tradycyjnych salonach Audi, obok modeli standardowych. W Letnicy firma zaoferować chce zupełnie nowy poziom prezentacji tych samochodów, ale szczegóły nie zostały jeszcze ujawnione. Wiadomo, że tak zwana autoryzacja Audi Sport będzie przeniesiona z Szadółek do Letnicy – dotyczyć to będzie ekspozycji, aut demonstracyjnych oraz wydań samochodów z logiem R/RS.

To co widać na wizualizacjach to np. 8 piętrowa wieża w której eksponowane będą samochody – to nowość na trójmiejskim rynku.

Cały kompleks będzie mieć 12 000 m² powierzchni. Przewidywany termin zakończenia prac to wiosna 2021 roku.

O tym jednak czy inwestycja będzie realizowana zgodnie z planem, zdecydują zapewne najbliższe tygodnie, bowiem epidemia koronawirusa może pokrzyżować wiele inwestycyjnych planów.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Hybrydy wkraczają do Renault – gama nowych modeli E-Tech w Renault Zdunek

Motoryzacja przechodzi dynamiczne zmiany, a wraz z nią pojawiają się nowe rodzaje napędu. Konieczność obniżenia ...

2 komentarze

  1. Lubię takie wiadomości🙂Czekam jeszcze na salon Bentley/Lamborghini który moim zdaniem miałby dużą rację bytu w Trójmieście.

  2. Serio? Nie macie obecnie większych problemów z przetrwaniem kryzysu?
    To co jest obecnie sprzątnie wielu dealerów zakredytowanych pod korek…. Niestety

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *