środa , 14 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. Renault

Grupa Renault ujawnia swoje plany dotyczące marki Alpine

Alpine to fabryczny tuner samochodów Renault. Firma założona została przez jednego z dealerów tej marki w Francji w 1955 roku. Zajmowała się wprowadzaniem przeróbek do aut Renault umożliwiając im start w wyścigach. Konstrukcje te były na tyle udane, że samochody Alpine odnosiły sukcesy między innymi w wyścigu Mille Miglia. Z czasem, z małej wytwórni Alpine awansowało do roli fabrycznego tunera Renault.

Renault ujawniło pierwsze zdjęcia nowego modelu, który zamierza wprowadzić do produkcji jeszcze w tym roku. Prototyp Alpine Vision zaprezentowano na zdjęciach wykonanych na trasach prestiżowego Rajdu Monte-Carlo i słynnej przełęczy Col de Turini, gdzie zapisano niejedną z najpiękniejszych kart historii sportu samochodowego.

Sport samochodowy i samochody sportowe są zakorzenione w ‘genach’ Grupy Renault. Na początku lutego zapowiedzieliśmy nasz powrót do Formuły 1 z własną stajnią. Dziś zapowiadamy powrót Alpine. Jest to nowy etap w rozwoju i zastosowaniu naszego know-how oraz naszych najnowszych technologii w sporcie wyczynowym, by później korzystać z nich w produkcji samochodów seryjnych. Naszym celem jest pozyskanie nowych klientów w segmencie samochodów sportowych klasy premium.

Carlos Ghosn, prezes Grupy Renault

Produkcja nowego, seryjnego modelu Alpine ruszy przed końcem bieżącego roku. W konstrukcji samochodu zastosowane będą technologie będące wynikiem doświadczeń producenta sportach samochodowych, w tym w Formule 1. Wstępne, nieoficjalne jeszcze informacje, mówią o zastosowaniu silnika 4-cylindrowego z turbosprężarką, pozwalającym osiągnąć 100 km/h w 4.5 sekundy.

Fot. Renault
Fot. Renault

 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Klasyki przejadą przez Trójmiasto i rozpoczną w ten sposób sezon

Klasyczne rozpoczęcie sezonu zabytkowej motoryzacji w Trójmieście to cykl spotkań, które od kilku lat organizowane …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *