piątek , 16 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider

Grupa Zdunek rozpoczyna budowę nowego salonu BMW przy Miałkim Szlaku w Gdańsku

W Gdańsku, przy ulicy Miałki Szlak 43/45, rozpoczęły się prace budowlane przy nowym salonie BMW. Inwestorem jest Grupa Zdunek, a powstający obiekt jest trzecim i zarazem ostatnim planowanym w tym momencie etapem gruntownej przebudowy matecznika firmy Tadeusza Zdunka. 

Prace budowlane w siedzibie firmy trwają od kilku lat. Pierwszym etapem była budowa serwisu BMW oraz części handlowej, w której obecnie mieści się salon motocykli BMW Motorrad oraz sprzedaż samochodów używanych.

Drugim etapem była gruntowana modernizacja istniejącego od wielu lat przedstawicielstwa Renault. Znalazł się tam też nowoczesny salon marki Dacia.

Trzecim etapem, który właśnie się rozpoczął od rozbiórki starach hal serwisowych, jest salon sprzedaży nowych samochodów BMW. Budynek powstanie od strony ulicy Elbląskiej, ale dojazd pozostanie ten sam – ulicą Miałki Szlak.

Wizualizacja: BMW Zdunek

W salonie eksponowanych będzie kilkanaście nowych samochodów na dwóch kondygnacjach. Ponadto w obiekcie zlokalizowana będzie także hala sprzedaży samochodów używanych. Dotychczasowy salon od strony Miałkiego Szlaku zostanie w całości zaadoptowany na potrzeby działu motocyklowego, czyli BMW Motorrad.

Termin oddania do użytku nowego obiektu nie jest znany, ale szacować można go na przełom 2021 i 2022 roku. Będzie to drugi autoryzowany salon sprzedaży samochodów BMW w Gdańsku.

W najbliższej okolicy działa już przedstawicielstwo marki Mercedes-Benz dealera BMG Goworowski, a kilka kilometrów dalej, w Letnicy, trwa budowa salonu Audi.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

134 mandaty w 3,5 tygodnia. Czy kierowcy respektują nowe ograniczenia na gdańskich ulicach?

Od soboty 13 marca br. na al. Grunwaldzkiej i Al. Zwycięstwa obowiązuje ograniczenie prędkości do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *