środa , 14 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider

Honda Civic X generacji – przedpremierowo zaprezentowana w Gdyni

Honda Civic X generacji w Honda Gdynia-1320482Najnowsza generacja najpopularniejszego modelu Hondy trafiła do Trójmiasta. W gdyńskim salonie tej marki zagościły dwa egzemplarze X generacji Civic’a – sedan oraz hatchback 5D. Przedpremierowy pokaz trwał tylko jeden dzień, a na stałe do salonu nowy kompakt trafi w przyszłym roku, na przełomie stycznia i lutego. 

Civic produkowany będzie w Wielkiej Brytanii, w zakładach w Swindon. Jego stylistyka, do czego zapewne przyzwyczaili się już nabywcy samochodów tej marki, prezentuje się bardzo nowocześnie, żeby nie powiedzieć, że wręcz futurystycznie.

Nowy model jest nieznacznie większy od poprzednika. Oferuje też więcej przestrzeni wewnątrz.

Ważne zmiany zaszły również pod maską. Zgodnie z obowiązującym trendem silniki uległy procesowi „downsize’ingu”, czyli zmalała ich pojemność, ale zyskały za to turbodoładowanie. W ofercie znajdzie się znany 2-litrowy silnik z usportowionego modelu Type-R. Ponadto dostępne będą nowe motory ze zmienną fazą rozrządu V-TEC wraz z turbodoładowaniem. Najmniejszy z nich – 1.0 będzie miał trzy cylindry i 129 KM. Większy 1.5 będzie miał 4 „gary” i nieco ponad 180 KM. Nie zabraknie również diesla – będzie to znana jednostka 1.6 i-DTEC (120 KM), która zostanie zmodyfikowana celem poprawy kultury pracy i osiągów.

Honda Civic X generacji w Honda Gdynia-1320469

Ceny nowej generacji bestseller’a Hondy wciąż nie są oficjalnie znane. Aktualny model w wersji 5d Hatchback oferowany jest od 62 400 zł. Można się spodziewać, że ceny nowego modelu będą wyższe.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Klasyki przejadą przez Trójmiasto i rozpoczną w ten sposób sezon

Klasyczne rozpoczęcie sezonu zabytkowej motoryzacji w Trójmieście to cykl spotkań, które od kilku lat organizowane …

Jeden komentarz

  1. Super, tylko dlaczego ten news po fakcie? :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *