344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow

Hybrydy wkraczają do Renault – gama nowych modeli E-Tech w Renault Zdunek

Motoryzacja przechodzi dynamiczne zmiany, a wraz z nią pojawiają się nowe rodzaje napędu. Konieczność obniżenia zużycia paliwa i emisji CO2, coraz ostrzejsze normy jakości powietrza i nowe oczekiwania konsumentów sprawiają, że nie będziemy mogli obejść się bez elektryfikacji samochodów.

Renault jest pionierem i liderem na rynku samochodów elektrycznych, a teraz poszerza swoją ofertę o napęd hybrydowy E-TECH zgodny z wizerunkiem marki: wydajny, dynamiczny, nowoczesny i dostępny w bestsellerowych modelach marki w kluczowych segmentach rynku.

Chcemy, by wyjątkowe doznania i przyjemność jazdy samochodem z napędem elektrycznym stały się dostępne dla jak największej liczby klientów, zwłaszcza że konsumenci przywiązują coraz większą wagę do racjonalnych, pragmatycznych i inteligentnych rozwiązań – informuje Renault w oficjalnym komunikacie.

Nową gamę Renault E-TECH Hybrid i Plug-in Hybrid tworzą trzy modele: Clio E-TECH Hybrid (hybryda pełna o mocy 140 KM), nowy Captur E-TECH Plug-in Hybrid (hybryda ładowana, 160 KM) i nowy Megane Grandtour E-TECH Plug-in Hybrid (hybryda ładowana, 160 KM).

Nowa gama samochodów E-TECH daje klientom możliwość wyboru technologii napędu dostosowanej do ich potrzeb (jazda na dłuższych trasach, uniwersalny miejski samochód itd.), a przy tym zapewnia niższą emisję CO2 i niskie zużycie paliwa nawet na długich trasach.

Wszystkie nowe modele z napędem hybrydowym uruchamiane są standardowo przy użyciu zasilania elektrycznego. napęd spalinowy włącza się do pracy, gdy spada poziom naładowania akumulatorów, albo w sytuacji, kiedy kierowca potrzebuje większej mocy.

Modele Captur oraz Megane mogą być doładowywane z gniazdka lub ładowarki. Clio nie posiada takiej możliwości. Według zapewnień producenta, zależnie od modelu i stylu jazdy, możliwy zasięg na w pełni naładowanych bateriach wynosić ma od 40 do nawet ponad 60 kilometrów.

Modele hybrydowe E-TECH uzupełniają szeroką ofertę samochodów Renault z napędem w 100% elektrycznym, która obejmuje nowe ZOE, Kangoo Z.E. oraz Master Z.E.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Toyota Walder buduje nowy salon Toyota Professional w Gdańsku

Dealer Toyota Walder jest na ukończeniu swojej najnowszej budowy – będzie nią nowy salon Toyota …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *