środa , 27 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Mat. prasowe

Hyundai Kona – zasłużył na bycie bestsellerem

Osoby zdecydowane na zakup małego SUV-a lub crossovera są dziś w bardzo komfortowej sytuacji. Oferta rynkowa jest na tyle szeroka, że spokojnie można znaleźć taki model, który idealnie wpisuje się w oczekiwania nabywcy. Co ciekawe doskonałe wyniki sprzedaży w naszym kraju notuje Hyundai Kona, który wygrywa rywalizację ze swoimi największymi konkurentami. Czym przekonuje do siebie polskich kierowców? Sprawdziliśmy jego najważniejsze atuty.

Układ miękkiej hybrydy

Hyundai Kona Hybrid to najchętniej wybierany wariant w gamie. Producent zastosował tutaj silnik benzynowy wspierany układem tzw. miękkiej hybrydy 48V. Zasada jego działania jest bardzo prosta: silnik elektryczny wspiera spalinowy podczas ruszania i przyspieszania, co znacząco zwiększa moment obrotowy. Dzięki temu jazda samochodem jest o wiele przyjemniejsza i dynamiczniejsza, ale zyskuje na tym również portfel kierowcy i środowisko naturalne.

Wariant elektryczny

Hyundai Kona ( https://mmcars.hyundai.pl/modele/nowa-kona ) jest dostępny również w wersji z napędem w 100% elektrycznym, która cieszy się coraz większą popularnością na polskim rynku. Kona Electric wyróżnia się przede wszystkim rewelacyjnym zasięgiem, który w optymalnych warunkach może wynieść nawet do 484 kilometrów! Oznacza to, że jeżdżąc głównie po mieście i pokonując do 30 kilometrów dziennie, można na jednym ładowaniu dojeżdżać do pracy i odwozić dzieci do szkoły przedszkola przez ponad 2 tygodnie. Taka elektromobilność ma wielki sens.

Kona N – coś dla szukających adrenaliny

Hyundai nie zapomniał również o tych kierowcach, którzy wybierając samochód niekoniecznie skupiają się na zużyciu paliwa czy potrzebach środowiska naturalnego. Kona N to auto bezkompromisowe pod względem osiągów oraz precyzji prowadzenia, zaprojektowane zgodnie z najlepszymi wzorcami zaczerpniętymi ze świata sportu motorowego. No i jeszcze jak wygląda!

Nowoczesne systemy łączności

Hyundai Kona jest samochodem na wskroś nowoczesnym, oferującym kierowcy i pasażerom dostęp do najbardziej zaawansowanych rozwiązań zwiększających komfort i bezpieczeństwo jazdy. Warto tutaj wyróżnić przede wszystkim systemy łączności, takie jak Bluelink Connected, który pozwala sterować funkcjami samochodu z poziomu smartfonu. Do tego dochodzą usługi Hyundai LIVE dające dostęp do informacji o ruchu drogowym, parkingach czy punktach obsługi podróżnych.

Atrakcyjna cena

Hyundai Kona zaskakuje swoją ceną, ponieważ analizując zastosowane w nim rozwiązania technologiczne, układy napędowe oraz biorąc pod uwagę jakość wykonania spodziewalibyśmy się znacznie bardziej wyśrubowanego cennika. Tymczasem Konę w wersji Classic Plus z bazowym silnikiem 1.0 T-GDI o mocy 120 KM można mieć już za niecałe 75 000 złotych i to jeszcze przed rabatami.

Hyundai Kona jest jednym z najciekawszych małych SUV-ów/crossoverów, jakie pojawiły się na rynku w ostatnich latach. Warto go sprawdzić podczas jazdy testowej, na którą możesz się wygodnie umówić online w salonie autoryzowanego dealera marki – MM Cars w Katowicach.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Uwaga na strefy! Straż Miejska w Gdańsku przypomina kierowcom o zasadach ruchu w rejonie Głównego Miasta

W rejonie Głównego Miasta w Gdańsku funkcjonują jednocześnie cztery strefy, w których obowiązują szczególne zasady …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *