poniedziałek , 8 sierpnia 2022
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow

Imponujące inwestycje trójmiejskich dealerów, które powstaną w 2018 roku

Nowy rok w trójmiejskiej motoryzacji będzie zdominowany przez inwestycje dealerów związanych z marką Mercedes-Benz. Salony, które budują BMG Goworowski oraz Witman to największe inwestycje tego typu w Trójmieście w ostatnich latach. Na tym jednak nie koniec rozwoju naszego lokalnego rynku. 2018 rok obfitować będzie także w mniejsze, ale równie istotne inwestycje. 

Świątynie Mercedesa w Gdańsku i Gdyni 

W ostatnich latach standard marki Mercedes-Benz reprezentowany w Trójmieście, odbiegał od tego, który prezentowała konkurencja. Nowe salony marki BMW wznieśli dealerzy Zdunek oraz Bawaria Motors. Również Audi po „chudych” latach, doczekało się na Pomorzu godnych swojego prestiżu przedstawicielstw.

Fot. BMG Goworowski
Fot. BMG Goworowski

W 2018 roku do nowoczesnych salonów konkurencji dołączą dwa flagowe obiekty Mercedesa. Firma BMG Goworowski w Gdyni buduje największy salon samochodowy w Trójmieście. Imponująca, nowa siedziba przy Łużyckiej 9 pomieści aż 50 samochodów, w tym także te topowe modele z rodziny Maybach’a i AMG. Budowa zyskała nawet własnego ambasadora – w tę rolę wcielił się znany prezenter telewizyjny – Krzysztof Ibisz, który regularnie prowadzi program Reporter BMG, w którym opowiada o kolejnych etapach budowy.

Podobną inwestycję prowadzi także dealer Witman z Gdańska. Firma ma już za sobą pierwszy etap budowy, który obejmował część serwisową oraz tymczasowy salon sprzedaży, w którym po zakończeniu II etapu, znajdzie się ekspozycja aut używanych. W przypadku tej inwestycji nie sama wielkość robi wrażenie, lecz jej zakres – bowiem Witman planuje budowę dwóch, sąsiadujących ze sobą salonów. W jednym skrzydle znajdzie się przedstawicielstwo Mercedes-Benz, w drugim odrębny, pierwszy w Polsce i jeden z nielicznych na świecie, salon dedykowany samochodom AMG.

Nowości w Grupie Zdunek

Budowa salonu Renault i Dacia Zdunek w Gdyni-110457Grupa Zdunek przyzwyczaiła swoich klientów do nieustannych zmian. W 2018 roku dealer odda do użytku swoje dwa odświeżone salony. Przedstawicielstwo Nissana w Gdyni zostanie dostosowane do najnowszych standardów marki – zmieni się wystrój wewnętrzny oraz zewnętrzna elewacja. Planowany termin oddania budynku do użytku to marzec. Wcześniej powinien zakończyć się remont salonu Renault i Dacia przy ulicy Morskiej w Gdyni. Część serwisowa oraz sprzedażowa Renault jest już gotowa, aktualnie trwają prace wykończeniowe przy salonie Daci.

Niebawem rozpocznie się także przebudowa w salonie BMW w Gdyni. Budynek przy Druskiennickiej pomieścić będzie musiał dodatkowe stanowisko ekspozycyjne samochodów z logiem „M GmbH”, bowiem Zdunek Premium stanie się w 2018 roku jedynym, certyfikowanym przedstawicielem tej sportowej dywizji BMW w Trójmieście.

Największa, tegoroczna inwestycja Grupy Zdunek, rozpocznie się prawdopodobnie wiosną i będzie wieloetapowa. Gruntownie przebudowane zostaną salony przy Miałkim Szlaku w Gdańsku. W pierwszej kolejności zmiany dotkną markę Renault, a dotychczasowy salon tymczasowo zostanie przeniesiony do hal namiotowych. Drugim etapem budowy (prawdopodobnie już w 2019 roku), będzie nowy salon BMW.

Wśród gigantów – również Hyundai

Hyundai Margo - salon Gdynia, Morska-1340646Firma Margo – największy dealer koreańskiej marki Hyundai w trójmieście, jest w trakcie budowy największego salonu tej marki w północnej Polsce. Będzie to już trzeci salon Hyundai – Margo w trójmieście.

Nowy obiekt będzie miał powierzchnię ponad 3300 metrów kwadratowych. W prawie 1000 metrowym salonie znajdzie miejsce 17 samochodów, a serwis pomieści 13 stanowisk. Dodatkowo dla klientów zostanie udostępniona Stacja Kontroli Pojazdów, automatyczna myjnia bezdotykowa wraz z usługami prania tapicerki, usługa car detailling’u,  obsługa samochodów hybrydowych i elektrycznych. Obiekt powstanie na działce o powierzchni 9400 metrów, znajdującej się w sąsiedztwie ulic: Kartuskiej i Armii Krajowej – informuje Marek Kuźmicki z firmy Margo.

Nowy salon Hyundai Margo powstaje w Gdańsku-01088

Najnowocześniejsza w Polsce stacja dealerska oddana zostanie do użytku w 3 kwartale 2018 roku, czyli dokładnie na 25 lecie współpracy Margo z firmą Hyundai. Margo posiada obecnie dwa obiekty salonowo-serwisowe Hyundaia, w tym nowoczesny oddany w 2013 roku salon i serwis w Gdyni oraz miejski salon w Gdańsku.

Auto Market BD

Nowy auto salon firmy Auto-Market BD ze Straszyna-1490845Wyczekiwaną inwestycję prowadzi również firma ze Straszyna, która zasłynęła w całej Polsce z handlu wyjątkowo elitarnymi samochodami, takimi jak Bentley, Ferrari, Lamborghini czy Porsche. Własny salon sprzedaży powstanie w “rodzinnej” miejscowości firmy, na rogu ulic Objazdowej i Starogardzkiej.

Inwestycyjne „niespodzianki”

Możliwe, że 2018 rok ujawni także inne, motoryzacyjne plany rozwojowe w Trójmieście. Do zmian przygotowuje się między innymi Porsche Centrum Sopot. Mercedes-Benz Wróbel planuje budowę nowego obiektu sprzedażowego samochodów dostawczych i ciężarowych, a jedna z marek premium ma zyskać całkowicie nowego przedstawiciela w Trójmieście. W tych przypadkach jednak, to dopiero czas pokaże, jak i kiedy te zmiany będą wprowadzane w życie.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przedpremierowo – nowe, elektryczne Renault Megane e-Tech w Renault Zdunek

Długo wyczekiwana nowość spod znaku Renault – nowe wcielenie popularnego kompaktowego Megane, dotarło do Trójmiasta. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.