MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Fot. Oximo

Innowacyjne wycieraczki i inne samochodowe akcesoria z Gdyni

Stanowią wyposażenie każdego samochodu. Czasami jest jedna, czasami dwie, rzadko się zdarza, ale bywają też trzy – wycieraczki. Proste, jednofunkcyjne narzędzie, ale absolutnie niezbędne. Choć cały mechanizm składa się z przynajmniej kilkunastu elementów, to jednak ostateczną pracę wykonuje guma, która zbiera wodę i zanieczyszczenia z szyby. Firma Oximo, która oferuje jedne z najnowocześniejszych wycieraczek, ma swoją siedzibę w Gdyni, o czym nie wszyscy wiedzą. 

Bagatelizowanie znaczenia wycieraczek samochodowych to poważny błąd, ponieważ mają one ogromny wpływ na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Większość wypadków, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, ma miejsce po zmroku. Wycieraczka niskiej jakości lub mocno wyeksploatowana nie tylko pozostawia brzydkie smugi na szybkie, ale może ją nawet porysować, np. metalowym stelażem po zużyciu gumy. Zwlekanie z wymianą może więc spowodować dodatkowe koszty, a także radykalnie obniżyć komfort jazdy.

Oximo Gdynia-03196

Firma Oximo powstała 5 lat temu. Swoje produkty produkuje w Chinach, w fabryce, w której posiada udziały. Jest to zarazem jedna z największych chińskich fabryk wytwarzających wycieraczki do szyb samochodowych i jako jedna z nielicznych dysponuje własnym laboratorium. Jest również jedyną, która może sama wytwarzać kauczuk z naturalnego surowca sprowadzonego z Wietnamu. Cała reszta fabryk skupuje materiał właśnie od nich.

 

Oximo Gdynia-03201Fenomen wycieraczek Oximo polega na tym, że pokrywamy kauczuk warstwą silikonu o grubości 80 mikronów, co wyraźnie zwiększa wytrzymałość produktu na warunki zewnętrzne, typu kwaśne deszcze, uszkodzenia mechaniczne. Ponadto wszystkie elementy są cynkowane, co stawia nas na górnej półce, jeśli chodzi o jakość takiego produktu – mówi Maciej Nowopolski, właściciel firmy Oximo. Produkujemy wycieraczki do wszytkich aut osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz autobusów. Ale równiez do pociągów, statków. Ponadto z naszych wycieraczek korzystają auta policji w wybranych województwach oraz wybrane pociągi PKP – dodaje.

Najbardziej nowoczesne wycieraczki na rynku mają następujące zalety:
• zawierają włókna carbonu, podnoszące wytrzymałość
• wewnątrz spoilera znajduje się szyna z ocynkowanej stali z przytwierdzonym metalowym adapterem
• pióra są wykonane z mieszanki gumowo-kauczukowej pokrytej warstwą silikonu

Oximo Gdynia-03185

Ponadto firma produkuje także inne akcesoria samochodowe, między innymi magnetyczne mocowania do telefonów komórkowych, sprzedawanych pod marką Magnetti. Produkt ten jest opatentowany na terenie Unii Europejskiej.

Oximo Gdynia-03198

Działa to na zasadzie magnesu neodymowego i nośnika – kulki, która przyklejona jest w samochodzie. Wiele osób zadaje sobie pytanie jak to możliwe, że magnes nieoddziaływuje na pracę urządzenia elektronicznego? Otóż problem pojawia się tylko wtedy, kiedy oddziaływanie pola magnetycznego jest zmienne. W tym przypadku jest ono stałe, więc nie wpływa na pracę telefonu czy tabletu – rozwiewa wątpliwości właściciel firmy Oximo.

Oximo Gdynia-03205Firma Oximo dystrybuuje swoje produkty poprzez sieć partnerów w całej Polsce i Europie. Jest także wyłączonym dystrybutorem produktów marki Sparco w Polsce. Liste punktów sprzedaży można znaleźć na oficjalnej stronie producenta.

Nasza technologia jest niemal identyczna jak czołowych firm na rynku, ale mamy nad nimi przewagę cenową. Ceny wycieraczek rozpoczynają się od 10 zł w przypadku małych rozmiarów podstawowych modeli, do około 120-130 w przypadku najbardziej zaawansowanych piór. Uchwyt do telefonu Magnetti to 90 zł – dodaje Maciej Nowopolski.

 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Zadośćuczynienie po wypadku drogowym. Jak je uzyskać?

Wypadki drogowe są nie tylko traumatycznym doświadczeniem dla ofiar, ale także stawiają przed nimi liczne …

3 komentarze

  1. Badziewie jakich mało. Po niecałym miesiącu zbierały z szyby jak moje stare (2-letnie). Nie wiem czy to był po prostu słabszy komplet, przypadek, ale wiem że nie bębę ryzykował i na pewno ich już nie kupię. A nie były tanie…

  2. Kupiłem je kiedyś będąc na urlopie na Kaszubach, zdecydowanie nie polecam. Można kupić lepsze w sieciówkach…

  3. Grunt to robić wpisy za 50 groszy, dzień po dniu komentarze powyższe. OXIMO jest nadal na rynku i ma się dobrze. Handluję ich produktami. Badziewiem bym nie handlował, bo by mi klienci żyć nie dali. Także ten….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *