poniedziałek , 27 września 2021
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Jaguar i Land Rover w Grupie Zdunek! Dealer poszerza swoją ofertę o dwie legendarne marki

Grupa Zdunek – jedna z największych i zarazem najdynamiczniej rozwijających się grup dealerskich w Polsce znów zaskakuje. Pomorski gigant jeszcze w tym roku doda do swojej oferty dwie nowe marki – Jaguara i Land Rovera. 

Dołączenie do Grupy obu z nich to pokłosie zawirowań importerskich. Początkowo firma Tadeusza Zdunka była pretendentem do przejęcia istniejącego już w Gdańsku salonu – British Automotive Gdańsk. Biznesowe negocjacje nie przyniosły jednak pożądanego rezultatu, w efekcie czego, Grupa Zdunek zdobyła własną autoryzację. Oznacza to, że jeszcze w tym roku w Trójmieście będzie dwóch autoryzowanych przedstawicieli tych brytyjskich marek, należących obecnie do indyjskiego koncernu Tata Motors.

Sprzedaż Jaguara i Land Rover’a rozpocznie się jeszcze w tym roku. Tymczasowy obiekt powstanie według wstępnych planów w październiku przy Miałkim Szlaku, w mateczniku Grupy Zdunek. Docelowo, w tej samej lokalizacji powstanie właściwy salon wybudowany według najnowszych standardów.

Grupa Zdunek to jedna z największych i także najstarszych grup dealerskich w Polsce, która sukcesywnie powiększa swoją ofertę. Obie najnowsze marki charakteryzują się wspaniałą historią i licznymi sukcesami w sportach motorowych.

Co ciekawe, o zdobycie przedstawicielstwa Jaguara i Land Rover’a starał się także drugi z gigantów trójmiejskiego rynku motoryzacyjnego – Aleksander Plichta, właściciel Grupy Plichta. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy – tu także się udało, lecz dotyczy to rynku kujawsko-pomorskiego – najprawdopodobniej Bydgoszczy.

To jednak nie koniec tegorocznych zawirowań. Rok 2021 zapisze się w historii trójmiejskiego dealerstwa samochodowego jako przełomowy. Zapowiada się, że czeka nas silne przetasowanie na lokalnym rynku, szczególnie wokół marek koncernu Stellantis. Niestety, zmiany te dotkną głównie mniejsze, jednomarkowe dealerstwa.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kokoszki. Trwa rozbudowa ul. Kartuskiej. Zaawansowanie prac już na poziomie 70 procent

Obecnie na placu budowy trwa układanie kolejnych warstw podbudowy jezdni. Wykonawca robót rozpoczął też układanie …

Jeden komentarz

  1. Brawo!
    Ciekawe ile pracowników z Abrahama przejdzie na ekskluzywny salon na jakże ekskluzywnym miałkim szlaku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *