sobota , 16 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Mat. prasowe

Jak dbać o wynajmowany samochód?

Częstym pytaniem wśród osób, które zastanawiają się nad wynajęciem samochodu w formie najmu długoterminowego jest to, w jaki sposób należy dbać o wynajmowane auto i czy koszty eksploatacji w chwili zwrotu samochodu nie sprawią, że cała oferta straci sens. Powielany mit mówi, że wynajęte auto nie może mieć najmniejszego śladu użytkowania, a każda ryska skutkuje opłatą. Jak to rzeczywiście wygląda? Przekonaj się na co zwrócić uwagę i jak dbać o swoje auto, by nie ponosić dodatkowych, niepotrzebnych opłat.

Jak dbać o auto w wynajmie długoterminowym?

Przejrzystość i wygoda wynajmu to jedne z najczęściej wskazywanych zalet najmu. Czynności, które zwykle zajmują czas, stresują i są kosztowne spoczywają na firmie wynajmującej, dzięki temu, my ze spokojną głową możemy po prostu korzystać z wybranego modelu auta. Rejestracja, ubezpieczenie, naprawy czy przeglądy gwarancyjne nie są naszym zmartwieniem. Celem najmu długoterminowego jest ułatwienie życia klientom, tak by mogli oni czerpać przyjemność z jazdy nowym autem.

Nabywca powinien jednak traktować wybrany samochód jak swój, dokładając wszelkich starań by był on w jak najlepszym stanie. Dementując jednak powszechne opinie, nie chodzi tu jednak o to, że auto nie może posiadać żadnych śladów użytkowania. Nie musimy więc dopatrywać się każdej rysy, ani montować pokrowców na fotele. Zarówno ślady po kamieniach, które czasami pojawiają się na drogach w trakcie jazdy, jak i delikatne wytarcia foteli mieszczą się w normie i nie są karane dodatkowymi opłatami. Odpowiednio dobrana pielęgnacja samochodu pozwala zadbać o auto, tak by zapobiec ponadnormatywnemu zużyciu pojazdu.

Decydując się na wynajem już na starcie klient może zapoznać się ze specjalnie skonstruowanym przewodnikiem użytkowania auta. Zawiera szczegółowe wytyczne dotyczące procedury zwrotu i możliwych uszkodzeń oraz cennik napraw.

Zastanawiasz się więc jakie są przykłady dopuszczalnego zużycia? Powiedzieliśmy już o delikatnie wytartych siedzeniach, to samo dotyczy dywaników samochodowych, które przy normalnym użytkowaniu blakną i również mogą być nieco wytarte. Wiemy również, że akceptowane są powierzchowne rysy na lakierze czy niewielkie odpryski lakieru, które finalnie można łatwo spolerować.

Wskażemy też kilka przykładów niedopuszczalnego zużycia, aby zobrazować różnicę w formie użytkowania. Dodatkowych opłat możemy spodziewać się jeśli, w samochodzie będzie brakowało listew, elementów karoserii, kołpaków czy nakrętek. W przypadku głębokich otarć parkingowych, czy nieprofesjonalnych, widocznych prób napraw lakierniczych również możemy oczekiwać, że nie obejdzie się bez dodatkowej opłaty. Najbardziej znamienne mogą jednak okazać się niesprawne podzespoły.

Jak więc dbać o karoserię?

Uszkodzenia karoserii to zwykle pierwsze, co można zauważyć. Jeśli istnieje taka możliwość, to warto garażować samochód lub po prostu trzymać je pod dachem, dzięki czemu lakier zawsze będzie w dużo lepszej kondycji.

Nie da się ukryć, że statystycznie najwięcej szkód lakierniczych pojawia się podczas wykonywania miejskich manewrów. Korzystając z samochodu w abonamencie musimy zwracać uwagę na elementy, które mogą nam to parkowanie zaburzyć. Ciasne parkingi, wysokie krawężniki czy słupki, niejednokrotnie utrudniają miejskie życie są jednak jego nieodłącznym elementem. Może więc dla komfortu i bezpieczeństwa warto rozważyć postój na płatnym, przestronnym parkingu?

A jak najlepiej myć auto?

Czy wiesz, że popularne i szybkie myjnie automatyczne szybko niszczą samochodowy lakier, powodując jego matowienie? Czasami jedna wizyta na myjni wystarczy, aby lakier stał się pełen zarysowań. Wypróbuj więc myjnię bezdotykową. Dostępne formuły i silny strumień wody pozwoli usunąć większość zanieczyszczeń, a jeśli chcesz aby Twoje auto zostało wyczyszczone na błysk, to udaj się do myjni ręcznej. Takie zabiegi pozwolą nie tylko na dokładne umycie auta, ale również jego zabezpieczenie. Odpowiednio zastosowane kosmetyki samochodowe upiększają i chronią karoserię.

Auto na abonament ułatwia życie

W przypadku awarii lub uszkodzenia auta, klient niezwłocznie powinien skontaktować się z doradcą. W Qarsonie dostępny jest formularz szkodowy online, który łatwo i szybko pozwala przekazać informację o zaistniałej szkodzie, a w konsekwencji sprawnie ją rozwiązać i zapobiec niefortunnym sytuacjom, związanym z samodzielną próbą naprawy szkód. Auto na abonament to wygodna forma korzystania z samochodu, przy standardowym użytkowaniu samochodu nie ma powodu, aby się jej obawiać.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Czy można zmienić numer VIN?

Zmiana numeru VIN jest możliwa, ale tylko w niektórych przypadkach. Jak przebiega i z jakimi …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *