niedziela , 19 września 2021
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec

Jak i gdzie umyć podwozie po zimie?

Mycie podwozia Auto Kompleks Gdańsk-00638Wiosna sprzyja czyszczeniu i dbaniu o swój samochód. Karoserie lśnią, a wnętrza pachną świeżością. Jednak nie każdy pamięta, że samochód to nie tylko to co „widać”. Zimą, gdy na drogach zalega wiele szkodliwej dla samochodów chemii, najbardziej narażone na jej działanie jest podwozie, dlatego warto je po sezonie dokładnie umyć. 

Jak się okazuje, nie jest to usługa zbyt popularna, a jej dokładność nie zawsze jest adekwatna do oczekiwań. Przygotowując ten materiał dość długo szukaliśmy myjni, która oferuje mycie podwozia przy użyciu podnośnika. Metoda ta jest dokładniejsza, skuteczniejsza i przede wszystkim, z punktu widzenia klienta, bardziej korzystna. Pozwala bowiem ocenić nie tylko sam efekt mycia, ale również stan samego podwozia.

Warto dodać, że umycie podwozia jest konieczne przed rozpoczęciem prac konserwacyjnych przy tym elemencie samochodu. Ułatwia też prace serwisowe, pozwalając dostrzec uszkodzenia i zużycie części.

Mycie podwozia Auto Kompleks Gdańsk-00654

Wysokociśnieniowa myjka skutecznie usuwa nagromadzone w zakamarkach podwozia zanieczyszenia, uwidaczniając również korozję.

[Wideo] Mycie podwozia:

Mamy wielu klientów, którzy pracują w branży budowlanej lub użytkują swoje samochody w terenie. Zdarza się, że na podwoziu zalega tyle błota i gliny, że nieprawidłowo funkcjonują hamulce oraz układ kierowniczy. Standardowo podwozie myjemy wodą o temperaturze 30’C. Przy wyjątkowo mocnych zabrudzeniach stosujemy specjalistyczną chemię oraz gorącą wodę.

informuje Tomasz Broedner, z warsztatu Auto Kompleks w Gdańsku

Mycie podwozia zaleca się w przypadku każdego rodzaju pojazdu, szczególnie tych użytkowanych zimą. Czynność ta trwa około 15-25 minut, w zależności od stopnia zabrudzenia.

Istnieje kilka sposobów mycia podwozia. W popularnych myjniach tunelowych (np. przy stacjach benzynowych) używa się dyszy, które spłukują podwozie.

Rezultat takiego mycia podobny jest do przejechania przez kałużę – ironizuje jeden z mechaników, z którym rozmawialiśmy.

Często stosowane są też myjki, które wsuwa się pod samochód. W tym przypadku jednak są dwa mankamenty – po pierwsze trudno ocenić jest efekt takiego czyszczenia, bo nie widać wówczas spodu pojazdu, po drugie – gdyby doszło do uszkodzenia np. przewodów znajdujących się na podwoziu, klient po wyjeździe z myjni może tego nie dostrzec.

Mycie podwozia Auto Kompleks Gdańsk-00637

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się więc mycie przy użyciu podnośnika i myjki wysokociśnieniowej.

Prezentowana usługa została wykonana w firmie Auto Kompleks w Gdańsku, przy Trakcie Św.Wojciecha i podstawowa cena to 60 zł (uzależniona jest ona od wielkości pojazdu i stopnia zabrudzenia oraz konieczności użycia chemii czyszczącej).

Mycie podwozia Auto Kompleks Gdańsk-00636

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Jaki klucz udarowy do garażu sprawdzi się najlepiej?

Klucze udarowe kojarzymy przede wszystkim z warsztatami wulkanizacyjnymi, bo rzeczywiście najczęściej wykorzystywane są do odkręcania …

2 komentarze

  1. Zdecydowanie warto zadbać o auto, szczególnie na wiosnę. Taki detailing wiosną aż cieszy 🙂 sam w środki do tego celu zaopatruję się w sklepie https://mrcleaner.pl/ i zawsze byłem zadowolony zarówno z kupionych kosmetyków jak i porad panów pracujących w sklepie. Także jak chcecie się zabrać za swoje auto to serdecznie ich polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *