niedziela , 17 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Jak i po co monitorować floty pojazdów?

Jeżeli jesteś w jakikolwiek sposób powiązany z firmą świadczącą usługi dostawcze bądź transportowe, na pewno wiesz, jak duży nacisk kładziony jest w niej na zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

Poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa, odpowiednio ustawione lusterka – o tym raczej nie sposób nie pamiętać. Niestety, nawet zadbanie o każdy najmniejszy szczegół, który w jakiś sposób zwiększa poczucie bezpieczeństwa, nie jest w stanie zagwarantować stuprocentowej pewności, że nie dojdzie do wypadku – w końcu nie wszystko zawsze leży w naszych rękach.

Według statystyk (podawanych przez Komendę Wojewódzkiej Policji w Łodzi) do najczęstszych przyczyn kolizji na drodze zalicza się nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu i niedostosowanie się do obowiązującego ograniczenia. Trzeba jednak pamiętać, że do wypadków dochodzi nie tylko na drodze. Najczęściej przekonują się o tym kierowcy większych samochodów dostawczych, którym przychodzi zmierzać się z wąskimi bramami, ścianami itp. – niefortunny kontakt z nimi wiąże się z ogromnym stresem i jeszcze większymi wydatkami na naprawę.

Aby ubiegać się o wypłacenie odszkodowania, trzeba udowodnić przyczynę zaistniałego wypadku. Jak to zrobić? Z ciekawą propozycją stworzoną z myślą o kierowcach i firmach transportowych oraz dostawczych wychodzi firma www.fleetscompare.com. Oferuje ona kompleksowy monitoring pojazdów.  Wystarczy, że z przodu i z tyłu zainstalujesz kamery, które dokładnie rejestrują działania kierowcy.  Gdy dojdzie do kolizji, zawsze możesz odwołać się do utworzonego nagrania. W ten sposób dokładnie poznasz przyczynę wypadku, która często bywa inna od tej, która jako pierwsza przychodzi na myśl podczas analizowania miejsca zdarzenia.

Gdy dojdzie do wypadku, właściciele i osoby odpowiedzialne za rozwój firm transportowych lub usługowych, na pewno chcą dowiedzieć się o nim jako pierwsi. Właśnie dlatego często decydują się oni na korzystanie z nadajników GPS, które pozwalają na kompleksowy monitoring danego pojazdu. Dzięki niemu bardzo szybko można dowiedzieć się, gdzie akurat znajduje się on, z jakim tempem porusza się kierowca, i czy aby na pewno wszystko przebiega prawidłowo. Jeżeli tylko zobaczysz, że coś nie jest tak, jak powinno być, zawsze możesz zainterweniować – im szybciej, tym lepiej.

Nadajniki GPS okazują się szczególnie przydatne, gdy dochodzi do wypadku. Nie musisz kontaktować się z kierowcą czy policją, aby wiedzieć, dokąd jechać. W ciągu zaledwie kilku sekund sprawdzisz, gdzie znajduje się pojazd, jak długo już on tam jest i jak dotrzeć do danego miejsca.

Oferta www.fleetcompare.com stworzona jest między innymi z myślą o właścicielach i kierowcach firm dostawczych oraz transportowych, którzy cenią sobie przede wszystkim rozbudowaną komunikację i szybkie dzielenie się informacjami. Montując kamery i nadajniki GPS w danym pojeździe, możesz nie tylko dowiedzieć się o wypadku, lecz również łatwo trafić na miejsce zdarzenia i poznać jego przyczynę. W ten sposób łatwiej ubiegać się o odszkodowanie, co w przypadku trudności z ustaleniem powodu kolizji raczej zajęłoby sporo czasu.

Zakup kamer i nadajników GPS nie wymaga ogromnych nakładów finansowych, a może znacząco zmniejszyć wydatki naprawy pojazdu. Są one wieloletnią inwestycją, która pozwoli Ci być kompleksowo przygotowanym na każdy scenariusz.

WH

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Czy można zmienić numer VIN?

Zmiana numeru VIN jest możliwa, ale tylko w niektórych przypadkach. Jak przebiega i z jakimi …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *