MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Mat. prasowe

Jak udoskonalić umiejętności jazdy motocyklem? Odkryj szkolenia motocyklowe

Kochasz swój motocykl, ale jeszcze nie czujesz się na nim pewnie? Chcesz udoskonalić swoje umiejętności jazdy jednośladem? Świetnie się składa, gdyż dzisiaj przychodzimy z informacją na temat kursów doskonalących jazdę motocyklem, z których warto uczestniczyć każdemu kierowcy, niezależnie od wieku i doświadczenia!

Artykuł został przygotowany we współpracy ze szkołą motocyklową ADV Academy, prowadzoną przez Zbigniewa Tarnawskiego, finalisty BMW GS Trophy. ADV Academy organizuje szkolenia w całej Polsce, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo uczestników i efektywną metodologię nauczania.

Jak wybrać odpowiednie szkolenie motocyklowe?

Wybór odpowiedniego szkolenia motocyklowego może być trudny, gdyż na rynku istnieją różne kursy na różne poziomy umiejętności, w których trudno się czasami połapać. Od czego w takim razie zacząć? Właśnie od poziomu! Zastanów się, jak długo prowadzić motocykl, jak długo masz prawo jazdy, jak pewnie się czujesz na drodze. Następnie określ, czy jesteś początkującym, a może umiesz już wykonywać manewry na drodze (średniozaawansowany), czy przeciwskręty nie sprawiają Ci trudności (zaawansowany). Już wiesz? Świetnie!

Następnie zdefiniuj cele szkolenia – jazda w trudnych warunkach, jazda po mieście, na drogach gruntowych, a może w korku? Od tego zależy rodzaj szkolenia, na które warto się udać!

Jeśli powyższe kwestie już są rozstrzygnięte, to czas na sprawdzenie szkoły, opinii na jej temat, szczegółowego programu szkolenia, lokalizacji, a także budżetu. Pamiętaj, że takie szkolenia nie są tanią zabawą, ale warto postawić na jakość i własne bezpieczeństwo. 

Jeśli zdarzy się tak, że odpowiednie dla Ciebie szkolenie odbywa się w innej lokalizacji w Polsce, a Ty nie możesz tam dojechać własnym motocyklem, zapytaj o możliwość wypożyczenia sprzętu. 

Szkolenia motocyklowe ADV Academy

Szkolenie w ADV Academy jest inwestycją w bezpieczeństwo i pewność siebie na drodze. Oferujemy kursy dla wszystkich poziomów zaawansowania, umożliwiające uczestnikom podniesienie swoich umiejętności i poprawę techniki jazdy. Szkolenia są uniwersalne i dostosowane do różnych stylów jazdy, dlatego każdy motocyklista, niezależnie od doświadczenia, znajdzie coś dla siebie. ADV Academy oferuje 3 rodzaje szkoleń:

  • Jazda precyzyjna – szkolenia podnoszące umiejętności panowania nad motocyklem, szczególnie w ruchu miejskim. Praca nad prawidłowymi nawykami i odruchami na drodze. 
  • Jazda szosowa – szkolenia podnoszące umiejętności jazdy w zakrętach. Polega na przewidywaniu i reagowaniu na zagrożenia na drodze. 
  • Enduro – szkolenie podnoszące umiejętności jazdy po drogach gruntowych, piasku, koleinach, na zjazdach i podjazdach. 

Każde z tych szkoleń posiada 3 poziomy zaawansowania, dlatego wszyscy chętni mogą znaleźć odpowiedni kurs dla siebie. Szkolenia są zaprojektowane tak, aby spełnić potrzeby motocyklistów na każdym etapie zaawansowania, od początkujących po zaawansowanych. Indywidualne podejście, sprawdzone metody nauczania, i bezkompromisowe standardy bezpieczeństwa to fundament kursów ADV Academy. Programy szkoleń są starannie opracowane, aby odpowiadać specyfice motocykli klasy adventure. 

Uczestnictwo w kursie można także wykupić w ramach vouchera na szkolenia. Jeśli poszukujesz pomysłu na oryginalny prezent dla motocyklisty, sprawdź ADV Academy. 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Tadeusz Zdunek uhonorowany Medalem Księcia Mściwoja II od Rady Miasta Gdańska

Medale Św. Wojciecha i Księcia Mściwoja II od Rady Miasta Gdańska to najważniejsze, obok tytułu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *