sobota , 16 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Jak za dawnych lat! Klasyczny egzamin na prawo jazdy w PORD Gdańsk

Classic L, czyli klasyczny egzamin na prawo jazdy w PORD Gdańsk-08506Grono użytkowników i miłośników klasycznych samochodów w Trójmieście rośnie w silę. Dlatego organizuje się dla nich coraz więcej zlotów, wystaw i imprez. Classic Moto Story wraz z PORD’em rozpoczęły wrzesień od… egzaminu na prawo jazdy. I to w starym stylu – bo za kierownicą klasycznych samochodów.

Egzamin teoretyczny okazał się trudniejszy, niż przewidzieli organizatorzy, bo nikomu nie udało się go zaliczyć. Z praktyką było lepiej, chociaż szanse nie były wyrównane.

Klasyczne MINI Cabrio „na rękawie” czuło się jak ryba w wodzie. Mniej zadowolony był kierowca krążownika o nazwie USS Lincoln Town Car, który aby zmieścić się pomiędzy liniami musiał się sporo nakręcić kierownicą.

Classic L, czyli klasyczny egzamin na prawo jazdy w PORD Gdańsk-08514

W wydarzeniu udział wzięły ponadto: Fiat 126p, Fiat 125p, Mercedes 220d W115, VW Golf II, VW 1600 Automatic, VW Garbus,Volvo Amazon, BMW Serii 3 E30, Citroen 2CV oraz Mercedes 190 „Kubuś”.

Classic L, czyli klasyczny egzamin na prawo jazdy w PORD Gdańsk-08548

Ponadto w gronie klasyków na uwagę zasługują dwa samochody. Mercedes SLC550 C107 ze współczesnym silnikiem V8 z palety AMG oraz niezwykle unikatowy, bo jedyny na świecie Fiat 2300 Coupe z karoserią Vignale z 1962 roku.

Ten kolekcjonerski egzemplarz należy od 6 lat do mieszkańca Trójmiasta, który znalazł go i sprowadził z Włoch do Polski.

Samochód posiada 6-cylindrowy, rzędowy silnik 2.3 współpracujący z ręczną, 4-biegową skrzynią z wybierakiem przy kierownicy. Auto jest zachowane w 100% w oryginalnym i niemal fabrycznym stanie. Jedyną ingerencją obecnego właściciela była wymiana chłodnicy, mocowania końcowego tłumika oraz opon. Pierwotnie Fiat należał do włoskiego sprzedawcy samochodów Alfa Romeo. Unikatowe nadwozie nawiązuje stylem do różnych kultowych modeli amerykańskiej i europejskiej produkcji. Przód przypominać może Mustanga, który trafił na rynek kilka lat później, a tył z pięknym „uskrzydleniem” to styl stosowany między innymi przez Aston Martina.

Dzisiejsza impreza przypadła do gustu nie tylko uczestnikom, ale także władzom Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz organizatorom z Classic Moto Story. Jedni i drudzy już zapowiedzieli, że na tym nie koniec i będą kolejne edycje imprezy.

Classic L, czyli klasyczny egzamin na prawo jazdy w PORD Gdańsk-08492

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *