MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Car detailing - the man holds the microfiber in hand and polishes the car. Selective focus.

Jak zadbać o auto z kosmetykami MOJE-AUTO.pl?

Chcąc utrzymać samochód w czystości, trzeba sięgnąć po kosmetyki zaufanego producenta. Sprawdź, jakie produkty znajdziesz w ofercie Moje Auto.

Dlaczego warto dbać o samochód?

Samochód to nie tylko środek transportu. To również oczko w głowie kierowcy i jego wizytówka. Pielęgnacja pojazdu ma przyczynić się nie tylko do podkreślenia jego walorów estetycznych. Utrzymane w nienagannej czystości auto wspiera bezpieczeństwo i zdrowie pasażerów.

Karoseria, felgi i opony – jak pielęgnować zewnętrzną część samochodu?

Karoseria samochodu jest wystawiona na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. W zimie zmaga się z wysokim promieniowaniem słonecznym i intensywnymi opadami deszczu, natomiast w zimie szkodzi jej mróz i mieszanka soli drogowej i śniegu. Aby nie dopuścić do ubytków w lakierze i innych elementach, należy wcześniej je zabezpieczyć, stosując odpowiednie preparaty, takie jak szampony samochodowe z dodatkiem wosku lub bez, aktywną pianę do mycia za pomocą myjki ciśnieniowej oraz środki nabłyszczające i chroniące powierzchnię pojazdu. Tak zabezpieczone auto gwarantuje piękny wygląd oraz wydłużenie trwałości lakieru.

Oprócz karoserii warto zbadać także o wygląd i dobrą kondycję opon. W tym celu można skorzystać z szybkich w użyciu preparatów, które zwiększają elastyczność i podnoszą dobry stan ogumienia. Dodają także walorów estetycznych – wzmacniają intensywność czarnej barwy, dodając efekt „mokrej opony” oraz nabłyszczają. Jest to także dobry sposób na konserwacje nie tylko zamontowanych już opon, lecz także tych, które czekają na swoją kolej w garażu.

W ofercie moje-auto.pl znajdziesz również kosmetyki do felg. Znajdują się na nich często ciężkie do usunięcia zabrudzenia, które powstają w konsekwencji osadzania się opiłek materiału z klocków hamulcowych rozgrzanych do wysokich temperatur. Jeżeli felgi nie są bardzo zanieczyszczone, można o nie dbać z pomocą neutralnego środka, który świetnie radzi sobie z osadami smoły, soli i błota. Z kolei super-silny płyn zawiera w sobie kwasy, które rozprawią się ze starszymi, trudnymi do wybawienia plamami.

Kosmetyki do wnętrza samochodu

Czyste i zadbane wnętrze samochodu przekłada się na przyjemne podróżowanie, a także dobrze świadczy o jego właścicielu. Zawarte w powietrzu m.in. tlen i ozon oraz promieniowanie UV prowadzą do degradacji deski rozdzielczej i innych elementów wnętrza. Powstają na nich przebarwienia i tracą połysk. Aby temu zapobiec, warto stosować aerozole, których skład nie zawiera rozpuszczalników, więc na pewno nie uszkodzi kokpitu. Poza tym oferta 8 zapachów nada kabinie pięknego aromatu. Drugim wariantem są mleczka, które wnikają w strukturę i zabezpieczają je zawartym w sobie woskiem. Na co dzień w każdym pojeździe powinny znajdować się ściereczki nasączone płynem czyszczącym, które pomogą szybko pozbyć się bieżących zabrudzeń.

Jakich kosmetyków samochodowych używać zimą? Kiedy pojawiają się mrozy i śniegi, kierowcy nagminnie używają klimatyzacji i nawiewów. Nie należy bagatelizować tych miejsc i dbać o ich czystość. Przydatne w tym celu będą środki, które nie tylko odświeżają, lecz także zapobiegają rozwojowi grzybów i bakterii, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Do tego warto zastosować preparat, który służy do zaawansowanego odgrzybiania i dezynfekowania klimatyzacji. Zawarte w jego składzie cząsteczki nanosrebra zapewniają ochronę do 4 miesięcy.

Dodatkowo należy pamiętać o szybach wewnętrznych i lusterkach, które powinny być czyszczone z użyciem preparatów zapobiegających powstawaniu pary. Kolejną kwestią jest tapicerka. Jej rodzaj jest bardzo istotny, ponieważ skórzana wymaga innej pielęgnacji. Przede wszystkim ważna jej konserwacja, dzięki niej utrzyma dłużej swój pierwotny wygląd. Ponadto chroni przed zawilgoceniem, pękaniem i poważnymi zabrudzeniami.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Czyszczenie samochodu w środku – jak zadbać o wnętrze auta?

Samochód to nasza wizytówka, dlatego dbamy, by karoseria lśniła, a pojazd wyglądał na wypielęgnowany. Niestety, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *