poniedziałek , 26 lipca 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. gdansk.pl

Jaka elektromobilność w Gdańsku? We wtorek ostatni dzień konsultacji społecznych. Zgłoś uwagi i sugestie

W Gdańsku trwają konsultacje społeczne na temat projektu strategii rozwoju elektromobilności do 2035 roku. Miasto organizowało spotkania online, w których eksperci wyjaśniali i tłumaczyli zagadnienia związane z elektromobilnością. Do wtorku, 16 czerwca, mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi, propozycje i sugestie poprzez specjalnie przygotowane ankietę i formularz.

Wspieranie rozwoju elektromobliności – to jedno z zadań samorządów wynikających z Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych z 11 stycznia 2018 r. Celem rozwoju elektromobilności jest przede wszystkim poprawa czystości powietrza oraz zmiana przyzwyczajeń transportowych mieszkańców. Ma to wpłynąć na zdrowie, jakość życia oraz atrakcyjność turystyczną miast.

Do wtorku, 16 czerwca, trwają konsultacje społeczne na temat projektu „Strategia rozwoju elektromobilności w Gdańsku do 2035 roku”. Projekt ten przedstawia m.in. pozytywne aspekty związane z rozwojem elektromobilności, które już działają np. w innych miastach Polski lub Europy. Pokazuje jakie możliwości niesie ze sobą rozwój tej technologii i wdrażanie tych funkcjonalności w mieście oraz jak Gdańsk może wykorzystać zaprezentowane przykłady.

Są to zarówno rozwiązania infrastrukturalne, jak i rozwiązania miękkie, które usprawniają sposób przemieszczania się pasażerów, powodują zmianę przyzwyczajeń komunikacyjnych i zmianę korzystania z różnych środków transportu – mówi Magdalena Szymańska z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku, koordynatorka ds. elektromobilności.

Główne założenia “Strategii rozwoju elektromobilności w Gdańsku do roku 2035” stanowią załącznik do Zarządzenia Prezydenta Miasta Gdańska nr 632/20 z 20 maja 2020 r.

Strategia adresowana jest do wszystkich mieszkańców, także do niechronionych uczestników ruchu – wyjaśnia Magdalena Szymańska. – Promujemy przede wszystkim transport publiczny oraz aktywne formy przemieszczania się po mieście. Zależy nam na ograniczeniu liczby podróży odbywanych samochodami osobowymi oraz ogólnej liczby samochodów w mieście. A jeżeli podróż ma się odbyć samochodem, to najlepiej z napędem alternatywnym i z wykorzystaniem mobilności współdzielonej.

Zgłoś uwagi i sugestie – tylko do wtorku, 16 czerwca

Gdańszczanki i gdańszczanie swoje sugestie i uwagi dotyczące elektromobilności mogą zgłaszać za pomocą ANKIETY, której wypełnienie zajmuje około 10 minut. Wszystkie uwagi i komentarze są mile widziane. Wyniki badania zostaną uwzględnione jako głos mieszkańców w procesie konsultacji strategii rozwoju elektromobilności w Gdańsku.

Sugestie można przesyłać także poprzez specjalny formularz zgłaszania uwag.

Dodatkowe informacje na temat projektu oraz konsultacji można uzyskać pod nr tel. 58 526 80 86 oraz pod adresem elektromobilnosc@gdansk.gda.pl.

Źródło: Gdańsk.pl 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przedpremierowy pokaz nowego, elektrycznego Mercedesa EQS z Mercedes-Benz Witman

Mercedes mocno stawia na swoją submarkę EQ i sukcesywnie rozszerza jej ofertę. Na szczycie gamy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *