środa , 27 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
mat. prasowe

Jakie OC dla BMW?

Osoby pragnące wykupić ubezpieczenie OC powinny zawsze kierować się ceną. W każdej ubezpieczalni pakiet usług wchodzących w obowiązkowe ubezpieczenie jest ten sam. Nie warto więc przepłacać – porównywarka internetowa szybko podpowie nam, które ubezpieczenie jest obecnie najtańsze. Poniżej przedstawiamy porównanie w sam raz dla fanów BMW, a dokładniej BMW X3, który jest jednym z najpopularniejszych modeli BMW w Polsce.

Przykładowe propozycje

Pierwszym omawianym przypadkiem jest klient w wieku 50 lat, który posiada prawo jazdy od 30 lat. Ma wypracowaną maksymalną zniżkę 60% za bezwypadkową jazdę. Nasz potencjalny kierowca zamieszkuje okolice Lublina. Samochodem jest wspomniane wyżej BMW X3 z 2012 roku. Okazuje się, że oferty ubezpieczeniowe będą dla niego dość atrakcyjne – wysokość OC nie przekroczy kwoty tysiąca złotych. Najniższa znaleziona oferta to 935 złotych. Dopłacając mniej niż 200 złotych mógłby otrzymać w pakiecie ubezpieczenie NNW. Najtańsze oferty z wliczonym AC to wyniosłyby 2298 złotych.

Jednak przeprowadzając się do Warszawy ten sam kierowca musiałby dać już 1264 złotych za samo OC w najbardziej atrakcyjnym wariancie. Tak dużej różnicy nie widać jednak przy porównaniu ofert z wliczonym AC. We wcześniejszym przypadku była to kwota 2298 złotych, natomiast dla Warszawiaka minimalny koszt wyniósłby 2473 złotych. Za pakiet OC+NNW zapłaciłby 1524 złotych.

Jak wyglądają propozycje bez zniżek?

Żeby uświadomić sobie, jak ważną rolę odgrywają zniżki w ubezpieczeniach samochodowych, warto wziąć pod uwagę przykład z nieco młodszym i mniej doświadczonym kierowcą. Będzie on posiadał odpowiednio niższy pułap zniżek. Załóżmy, że jest to 30-letni mężczyzna, który prawo jazdy posiada od 2007 roku. Jednak może korzystać ze zniżki wynikającej z jedynie dwóch lat bezwypadkowej jazdy. Dla klienta mieszkającego w Lublinie samo podstawowe ubezpieczenie będzie kosztem w wysokości powyżej 1000 złotych. W pakiecie z Assistance o 100 złotych więcej, natomiast dla ubezpieczenia OC+ASS+NNW koszt całkowity wyniesie aż 1189 złotych.

Ten sam kierowca – 30 lat, 20% zniżki i 10-letnie prawo jazdy – w Warszawie zapłaciłby za OC i Asistance minimum 1323 złote. Pakiet z NNW wyniósłby już 1507 złotych. Dodatkowe AC to już naprawdę duże koszty – w tym przypadku kierowca musiałby zapłacić nawet 2766 złotych.

Skąd tak duże rozbieżności?

Jak widzimy w powyższych przykładach, największe znaczenie dla firm ubezpieczeniowych ma wysokość zniżki, doświadczenie kierowcy oraz miejsce zamieszkania. Najmniej zapłacą oczywiście ci, którzy cieszą się z największej ilości bezwypadkowych lat. Standardem, jeśli chodzi o maksymalny poziom zniżki, jest 60%, chociaż niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe przyznają swoim klientom nawet 80% ulgi. Na drugim miejscu jest doświadczenie kierowcy. Im dłużej posiadamy prawo jazdy, tym bardziej wiarygodni jesteśmy w oczach ubezpieczyciela. Kolejne ważne kryterium to miejsce zamieszkania. Mieszkańcy dużych miast są częściej narażeni na wypadki. Dlatego kierowca w Warszawie zapłaci nawet o kilkaset złotych więcej od kierowcy z Lublina. Najlepsze ceny uzyskają mieszkańcy małych miejscowości.

Oferty uzyskane z pomocą porównywarki

Kalkulator ubezpieczeń samochodowych, który można znaleźć pod adresem https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/ to profesjonalne narzędzie, które pomoże wybrać najlepszą cenowo ofertę. Zainteresowani kupnem ubezpieczenia muszą tylko wypełnić formularz z takimi pytaniami, które dotyczą np.: wieku kierowcy, danych dotyczących pojazdu.  Dzięki temu w szybki sposób uzyskują dostęp do najbardziej atrakcyjnych ofert na rynku. Przy każdym wyniku możemy szybko i bezpiecznie przejść do strony ubezpieczyciela, zapoznać się dokładnie z ofertą i kupić ubezpieczenie online bądź skontaktować się z doradcą ubezpieczeniowym.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Czas pracy kierowcy – co należy wiedzieć o jego ewidencji?

Bezpieczeństwo transportu osób, ale również towarów, nakłada na kierowców pewne normy i ramy, których zobowiązani …

2 komentarze

  1. Z kalkulatorów OC takich jak Ubea.pl warto korzystać przede wszystkim dlatego, że poszczególne towarzystwa oferują temu samemu kierowcy bardzo różne ceny OC. Oczywiście młody kierowca bez zniżek wszędzie zapłaci więcej niż doświadczona osoba z piękną historią bezszkodowej jazdy, ale w jednym towarzystwie ten wzrost będzie stosunkowo mały, a w innym bardzo odczuwalny.

  2. Bardzo dobry jest kalkulator cuk. Można na nim wyszukać najtańsze OC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *