poniedziałek , 26 lipca 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow
mat. prasowe

Jakie są warianty autocasco dla oszczędnych i wymagających?

Każdy kierowca ma inne potrzeby i oczekiwania wobec ubezpieczyciela. W zależności od tego, jak często i w jakim celu używasz swojego samochodu, wybierzesz między AC mini, AC standard a AC o rozszerzonym zakresie ochrony. Zobacz, co oferuje każdy z tych wariantów i wybierz najkorzystniejszą dla siebie opcję.

AC mini

To polisa o najniższym zakresie autocasco, której działanie przeważnie ogranicza się wyłącznie do sytuacji, w której skradziono Twój samochód. Niektórzy ubezpieczyciele włączają w to także ochronę na wypadek szkody spowodowanej przez działanie sił przyrody. Jest to jednak rzadkość.

Wybór tego najniższego zakresu autocasco będzie dobrym wyjściem szczególnie dla początkujących kierowców, którzy ubezpieczają swój samochód po raz pierwszy i nie mają jeszcze zniżek za bezszkodową jazdę. Jeśli zatem stawiasz dopiero pierwsze kroki na drodze, musisz przygotować się na to, że Twoja składka będzie dosyć wysoka. Wybierając niski zakres ochrony, nieco ją obniżysz, a jednocześnie zyskasz dodatkową ochronę na wypadek kradzieży.

Również właściciele starych, ponad 10-letnich samochodów, powinni zadowolić się tą opcja AC. Części do takich wysłużonych już pojazdów są zazwyczaj łatwo dostępne i tanie. Nie powinieneś zatem mieć problemu z zakupieniem ich na własną rękę. Posiadając części zapłacisz jedynie za robociznę w warsztacie. Możesz też naprawić pojazd samodzielnie i uniknąć dodatkowych kosztów.

Jako posiadaczowi leciwego auta, przyda Ci się z kolei ochrona na wypadek kradzieży. W takiej sytuacji otrzymasz od ubezpieczyciela rekompensatę z AC mini, którą będziesz mógł przeznaczyć chociażby na zakup nowego pojazdu.

AC mini jest tym z wariantów autocasco, który ubezpieczyciele najczęściej dołączają do innych zakupionych przez Ciebie polis, np. do ubezpieczenia OC. Minicasco możesz jednak kupić też oddzielnie. Kupując niski zakres ochrony zaoszczędzisz parę groszy w porównaniu z innymi rodzajami autocasco. Ubezpieczenia AC na ubsy.pl pozwolą Ci znaleźć odpowiednią dla siebie wersję.

Podstawowy zakres AC

Standardowe AC oferuje ochronę o szerszym zakresie, który pozwoli Ci już czuć się bezpiecznie na drodze i nie tylko. Poza zabezpieczeniem na wypadek kradzieży, AC w standardowej wersji chroni także na wypadek:

  • uszkodzenia pojazdu,
  • kradzieży części samochodu,
  • szkody całkowitej
  • szkody spowodowanej przez siły przyrody.

Ten zakres autocasco to optymalne rozwiązanie, które zapewnia wystarczającą ochronę przy wciąż korzystnych warunkach cenowych. Zwłaszcza, jeśli posiadasz już swoje zniżki u ubezpieczycieli.

mat. prasowe
mat. prasowe

All Risks

Czyli pełny zakres ubezpieczenia autocasco, dzięki któremu będziesz mógł liczyć na pomoc ze strony ubezpieczyciela niemal w każdej sytuacji. Poza ochroną na wypadek kradzieży, uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia pojazdu, w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego otrzymasz w takim rozszerzonym wariancie AC również ubezpieczenie motocykli i bagażu pozostawionego w aucie w chwili zaistnienia szkody.

Jeśli jesteś wymagający, bo np. jeździsz właśnie zakupionym, nowym modelem samochodu i chcesz go ubezpieczyć na wypadek każdej możliwej szkody, rozszerzony zakres AC jest właśnie dla Ciebie. W jego ramach ubezpieczyciele zazwyczaj oferują wykonanie drobnych napraw przy drodze, holowanie do warsztatu czy pokrycie kosztów naprawy.

Ubezpieczenie AC możesz uzupełnić dodatkowo o ubezpieczenie opon, szyb lub fotelika dziecięcego. Firmy ubezpieczeniowe wychodzą naprzeciw Twoim oczekiwaniom i oferują bogaty pakiet usług do wyboru.

Nie da się ukryć, że wraz z zakresem ubezpieczenia AC rośnie również jego cena. Staje się ona jednak bardziej przystępna chociażby przy zakupie AC w pakiecie z obowiązkowym OC u tego samego ubezpieczyciela.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Ubezpieczenie DEFEND Gap – ubezpieczenie auta i portfela

Jednym z najczęściej przewijających się na forach internetowych mitów na temat ubezpieczenia GAP jest przekonanie, …

Jeden komentarz

  1. Warto pamiętać, że AC Mini miewają bardzo różny dokładny zakres ochrony. Niektóre zapewniają odszkodowanie jedynie w przypadku kradzieży, inne zapewniają odszkodowanie w przypadku szkody całkowitej. Na porównywarce ubezpieczeń Ubea można sprawdzić dokładny zakres ochrony oferowany przez poszczególne opcje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *