W tym roku rusza już IV edycja Wypożyczalni choinek Volvo. Choinkę będzie można wypożyczyć w dniach 17–19 grudnia 2020 r. lub do wyczerpania zapasu drzewek u danego dealera. Co roku na święta wycinanych jest w Polsce miliony choinek. Każde ścięte drzewo to mniej tlenu i więcej dwutlenku węgla. W przypadku plastikowej choinki musielibyśmy jej używać przez 10 lat, aby stała się bardziej ekologiczna od prawdziwego drzewka. Ścięta choinka musi natomiast zostać zutylizowana, co również wpływa negatywnie na środowisko.
Choinka z wypożyczalni jest więc najlepszym wyborem. Po świętach wraca do szkółki leśnej, gdzie zostaje ponownie zasadzona i może znów trafić do naszego domu.
JAK WYPOŻYCZYĆ CHOINKĘ
- Choinkę można wypożyczyć w dniach 17–19 grudnia 2020 r. lub do wyczerpania zapasu drzewek u danego dealera.
- W tych dniach przyjdź do Autoryzowanego Dealera Volvo.
- Wypożycz choinkę, wymagana jest wpłata 75 zł kaucji bezzwrotnej.
- Po świętach przynieś choinkę z powrotem. Możesz to zrobić do 8 stycznia 2021 r.
JAK DBAĆ O CHOINKĘ
- Drzewko powinno stać jak najdalej od kaloryfera i nie może stać bezpośrednio na ogrzewanej podłodze.
- Choinka będzie u Ciebie przez blisko trzy tygodnie. W tym czasie pamiętaj o podlaniu jej jedynie czterokrotnie – za każdym razem w taki sposób, aby woda wypłynęła z doniczki i wypełniła podstawkę, pamiętaj jednak, żeby nie przelać drzewka.
- Nie pokrywaj choinki nabłyszczającymi sprejami czy sztucznym śniegiem.
- Wybierając ozdoby, zdecyduj się na delikatne ekologiczne dekoracje.
- Nie odcinaj korzeni, gałęzi, igieł ani pędów.
Volvo Car Poland wraz z Polskim Związkiem Zrzeszeń Leśnych w 2020 roku posadziły 2 hektary drzewek na terenie Wspólnoty Leśnej Uprawnionych Ośmiu Wsi w Witowie, czyli w sąsiedztwie Doliny Chochołowskiej oraz ponad hektar nowych drzewek w nadleśnictwie Cewice w 2019 roku. W 2019 roku zasadzono ponad 7000 drzew, a w 2020 roku – 12 000 drzewek. Teraz Volvo Car Poland również zobowiązujemy się zasadzić 10 drzewek za każdą wypożyczoną choinkę. Łącznie to aż 13 000 sadzonek. W Trójmieście w akcji uczestniczą obaj przedstawiciele marki – firmy Drywa z Gdańska oraz Plichta z Gdyni.