piątek , 25 czerwca 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow

Jedyny taki w Polsce! Ford T z 1915 roku na sprzedaż w Ford BIG Autohandel

Samochody zabytkowe, szczególnie te starsze niż 100 lat (!) zawsze wzbudzają emocję. Jeden z takich pojazdów trafił na sprzedaż w Gdańsku. Stroną transakcji jest salon Ford BIG Autohandel i tam też można ten unikalny samochód zobaczyć.

FORD model „T” to pierwszy popularny samochód amerykański produkowany masowo. Wyróżniała go wyjątkowa wytrzymałość i wszechstronność zastosowań. Produkowany był z wykorzystaniem unikalnych i najnowocześniejszych wówczas rozwiązań technicznych.

Samochód przeznaczony na sprzedaż to auto eksponowane jako składnik prywatnej kolekcji zabytkowych pojazdów. Stan techniczny samochodu, według opisu z ogłoszenia jest oryginalny i dobry. Serwis wykonywany był na bieżąco, a elementy metalowe podwozia i nadwozia posiadają właściwe zabezpieczenie antykorozyjne.

Auto posiada wybitne kolory historyczno-techniczne i poznawcze odnoszące się do historii amerykańskiej i światowej myśli technicznej związanej z przemysłem samochodowym z początku istnienia motoryzacji w XX wieku. W prezentowanej mosiężnej wersji roadster jest to jedyny egzemplarz w Polsce.

Nadwozie jest otwarte typu roadster, 1-drzwiowe, z karoserią oparta na ramie ze stalowych kształtowników i wzmacniane drewnem. Nakładany miękki dach podtrzymywany jest składanym stelażem. Posiada też dzieloną i składaną szybę przednią.

Zawieszenie ma konstrukcję zależną: na przedniej sztywnej belce i sztywnym tylnym moście, do tego długie wahacze skośne i dwa poprzeczne resory piórowe.

Fot. Ford BIG Autohandel (Otomoto)

Koła wykonane są z drewna z niewymiennymi oponami fartuchowymi. Ogumienie pneumatyczne, dętkowe o wymiarach: przód: 30×3,00 tył: 30×3,50 firmy Firestone.

Do napędu służy silnik gaźnikowy, czterocylindrowy, rzędowy czterosuwowy, dolnozaworowy, o pojemności skokowej 2960ccm i stopniu sprężania 4:1. Moc maksymalna jaką osiąga to 22,5 KM przy 1600 obr./min. Blok silnika jest żeliwnym odlewem, gaźnik zasilany jest opadowo i nie posiada filtra powietrza.

Napęd przekazywany jest na tylną oś przez planetarną skrzynię biegów sterowaną pedałami o 2 przełożeniach do przodu i jednym do tyłu.

Oświetlenie drogowe jest elektryczne, jednoświatłowe, natomiast oświetlenie pozycyjne – naftowe.

Samochód został wyprodukowany w 1915 roku. Zarejestrowany jest w Polsce i jest wpisany w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Warszawie. Cena to 149 900 zł.

Więcej informacji TUTAJ

Opis i zdjęcia pochodzą z powyższego ogłoszenia i są autorstwa firmy Ford BIG Autohandel.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Zaproszenie] „Więcej niż otwarcie sezonu – Czymanowo 2021” – sobota 27 czerwca, godzina 12:30

Nie Gdynia, nie Gdańsk, ani nie Sopot. Tym razem, po raz kolejny wielki motoryzacyjny zlot, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *