czwartek , 20 czerwca 2024
Volvobanergrudzie2022750x200
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow

Jedyny w Polsce i jeden z 400 na świecie. Unikatowy Actros 1863 Edition 1 w Mercedes-Benz Grupa Wróbel w Straszynie

Pomorski oddział dealera Mercedes-Benz Grupa Wróbel ze Straszyna, zrealizował zamówienie na unikatowy model nowego ciągnika siodłowego Mercedes-Benz Actros w wydaniu 1863 Edition 1. Ta limitowana do 400 sztuk seria cechuje się niepowtarzalnym stylem tej najnowocześniejszej ciężarówki i oferuje przy tym maksimum komfortu oraz bezpieczeństwa. To także wstęp samochodów wagi ciężkiej do grona zautomatyzowanych pojazdów, które odciążają kierowcę od wielu zadań.

Actros to flagowy przedstawiciel Mercedes-Benz Trucks. Jego najnowsze wcielenie zadebiutowało na rynku we wrześniu 2018 roku. W pojeździe tym po raz pierwszy zastosowano seryjnie rozwiązania, które służyć mają nie tylko poprawie komfortu pracy kierowcy, ale także sprzyjać efektywnemu wykorzystaniu ciężarówki przez firmy transportowe.

Nowy Actros, według zapewnień producenta, ma niższe zużycie paliwa nawet o pięć procent w ruchu podmiejskim oraz do trzech procent w transporcie dalekobieżnym. Osiągnięto to dzięki znacznie ulepszonej aerodynamice, zmodernizowanemu kolejny raz systemowi Predictive Powertrain Control oraz nowemu przełożeniu tylnej osi. Ponadto zwiększono dyspozycyjność pojazdu za sprawą łączności sieciowej. Umożliwia to właścicielowi ciężarówki monitoring zlecenia transportowego, ale także stanu technicznego pojazdu w czasie rzeczywistym dzięki pełnej integracji systemu Fleetboard w pojeździe.

Kierowca może efektywniej pracować dzięki nowemu kokpitowi multimedialnemu, udoskonaleniom ergonomicznym oraz możliwości korzystania z informacji i rozrywki pokładowej, znanej dotąd tylko z samochodów osobowych Mercedes-Benz.

Modernizację wnętrza w nowym Actrosie wykonano w myśl zasady „inside out” ‒ organizując go wokół kierowcy. Uwidacznia się to najwyraźniej w nowym kokpicie multimedialnym. Funkcje dotykowe, panoramiczny format wyświetlaczy oraz detale powierzchni, elementów ozdobnych i niewielu pozostawionych przełączników analogowych wprowadzają Actrosa w erę cyfrową.

O bezpieczeństwo dbają zaawansowane systemy, między innymi: Active Brake Assist 5 z udoskonaloną funkcją rozpoznawania pieszych, nowy asystent rozpoznawania znaków drogowych, nowy elektroniczny hamulec postojowy, nowy system stabilizujący jazdę naczepy, nowy układ reflektorów z charakterystyczną sygnaturą świetlną oraz asystent świateł drogowych.

Zastosowano tu także innowacyjny  system MirrorCam, który zastępuje tradycyjne boczne lusterka szerokokątnymi kamerami oraz tabletami wyświetlającymi obraz wewnątrz kabiny.

Pierwszy i jedyny w Polsce, limitowany do 400 sztuk Edition 1 – wydany w Mercedes-Benz Grupa Wróbel o. Straszyn. 

Przekazany w Straszynie model wyposażony został w najmocniejszy dostępny silnik wysokoprężny oznaczony kodem OM 473 o pojemności 15,6 l generujący moc 630 KM i aż 3000 Nm momentu obrotowego z napędem 4×2.

Limitowana do 400 sztuk wyróżnia się elementami stylistycznymi takimi jak stopnie wejściowe ze stali nierdzewnej i emblematy „Edition 1” oraz napisy „Edition 1” na osłonie przeciwsłonecznej z wbudowanymi reflektorami LED. Do tego ekskluzywny design wnętrza w którym zastosowano skórzaną tapicerkę, eleganckie zasłony i wysokiej jakości dywaniki podłogowe. W nocy wyróżnikiem tej serii będą biksenonowe reflektory oraz podświetlana gwiazda Mercedesa.

Jest to jedyny w Polsce pojazd w takiej konfiguracji zamówiony przez polskiego przewoźnika, firmę DTS Transports Ltd – informuje Bartłomiej Wasilewski, Doradca Handlowy Mercedes-Benz Grupa Wróbel, oddział w Straszynie. Samochód został wyposażony we wszystkie systemy bezpieczeństwa jak na przykład tempomat z regulacją odstępu, Active Drive Assist, asystent rozpoznawania znaków drogowych, Active Brake Assist 5 czy system kamer zastępujący tradycyjne lusterka zewnętrzne. Ponadto na pokładzie jest najnowszej generacji system Predictive Powertrain Control (PPC Inter Urban), który z wyprzedzeniem przyspiesza pojazd, aktywnie wykorzystuje fazy toczenia i automatycznie dostosowuje wybór biegów do topografii terenu, a wszystko to zarówno na długich trasach jak i śródmiejskich ulicach – dodaje.

Całości transakcji dopina również naczepa chłodnicza marki Krone przygotowana na indywidualne zamówienie nabywcy pojazdu. Została ona polakierowana w kolorze srebra, tak samo jak ciągnik. Na naczepie zamontowany jest agregat chłodniczy marki Carrier, a za obsługę i dostawę naczepy odpowiada gdańska firma zajmująca się rozwiązaniami do termotransportu – Ecoterm s.c.

Całościowa wartość pojazdu wraz z naczepą to około 200 000 €.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Fot. Mateusz Grzeszczuk/GDDKiA

Można już korzystać z całej obwodnicy Koszalina i Sianowa

Ostatni, blisko 5-kilometrowy fragment obwodnicy Koszalina i Sianowa w województwie zachodniopomorskim został udostępniony kierowcom. Od …

8 komentarzy

  1. actros to klasowy samochód. miałem okazję się nim przejechać w salonie w siedlcach. jak budżet pozwoli to w przyszłym roku się na niego przesiadam!

  2. A w Będzinie w salonie mercedesa jest akurat ten model?

  3. oj chciałbym wyprobować. niestettynie zmienimy floty, ale porównanie warto mieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *