środa , 27 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Państwo Janina i Tadeusz Zdunek

Jubileusz pomorskiego giganta – uroczyste obchody 40-lecia firmy Zdunek

40-lecie firmy Zdunek w Straym Maneżu, Gdańsk 14 czerwca 2018-4422W 1978 roku, wówczas 24-letni Tadeusz Zdunek, nie zważając na niesprzyjające prywatnej przedsiębiorczości warunki polityczne, decyduje się na bardzo odważny krok – zakłada własną firmę usługową „Zdunek”. Siedzibą jego firmy staje się warsztat przy ulicy Miałki Szlak, gdzie rozpoczyna pracę wraz z dwójką swoich pracowników. 40 lat później Tadeusz Zdunek jest jednym z największych dealerów samochodowych w Polsce. Posiada 10 salonów reprezentujących 5 marek i zatrudniających ponad 400 osób. W czwartkowy wieczór, 14 czerwca, odbył się uroczysty jubileusz 40-lecia firmy dla biznesowych partnerów, czołowych klientów i przyjaciół założyciela firmy. W sobotę zaplanowano kolejne takie wydarzenie, ale tym razem adresowane tylko do grona pracowników.

W czwartkowym wydarzeniu w Starym Maneżu w Gdańsku uczestniczyło ponad 300 zaproszonych gości. Byli wśród nich przedstawiciele innych firm motoryzacyjnych, między innymi Aleksander Plichta, ale także lokalne władze samorządowe, prezesi i dyrektorzy trójmiejskich firm oraz liczni kontrahenci i współpracownicy firmy Zdunek. Imprezę prowadził ambasador firmy Zdunek – komentator sportowy Mateusz Borek, muzyczną gwiazdą była Natalia Szroeder, a o dobry humor gości zadbał satyryk Marcin Daniec.

Od lewej: Ryszard Świlski, Członek Zarządu Województwa Pomorskiego; Tadeusz Zdunek, Prezes Grupy Zdunek, Mateusz Borek, Ambasador BMW Zdunek
Od lewej: Ryszard Świlski, Członek Zarządu Województwa Pomorskiego; Tadeusz Zdunek, Prezes Grupy Zdunek, Mateusz Borek, Ambasador BMW Zdunek

Swoją motoryzacyjną działalność Tadeusz Zdunek rozpoczął od warsztatu. Aby zdobyć części zamienne i podzespoły do samochodów swoich klientów, przemierzał Polskę kultowym Żukiem. Naprawiał auta różnych marek, wśród jego klientów byli przede wszystkim trójmiejscy taksówkarze. Przełom w działalności nastąpił w 1991 roku, kiedy Renault Polska zaproponowało mu oficjalne przedstawicielstwo tej marki w Trójmieście.

Początkowo miałem obawy, ale w końcu się zgodziłem i nie żałuję – deklaruje Tadeusz Zdunek. W 1999 roku wybudowałem przy ulicy Miałki Szlak swój pierwszy, autoryzowany salon, który mieści się tam do dzisiaj. Od 2006 roku posiadamy też swój obiekt w Gdyni. 

Od tego czasu biznes Tadeusza Zdunka nabiera ogromnego tempa. W 2009 roku do oferty firmy dołącza marka BMW, w 2014 powstaje nowoczesny salon BMW i MINI w Gdyni. Dwa lata później firma rozszerza swoją działalność o Olsztyn, a do grona reprezentowanych marek dołącza Nissan z dwoma salonami w Trójmieście.

Tadeusz Zdunek z rodziną
Tadeusz Zdunek z rodziną

Dzisiaj, Grupa Zdunek, jest 16-stą co do wielkości grupą dealerską w Polsce. Rocznie sprzedaje około 6500 samochodów, a każdego dnia do jej serwisów w Trójmieście i Olsztynie trafia średnio 200 samochodów.

Podczas obchodów jubileuszu zaprezentowano wizualizację najnowszej inwestycji – nowego kompleksu salonów BMW i Renault oraz Dacia w Gdańsku, przy Miałkim Szlaku. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku. Salon BMW będzie jednym z największych i najbardziej okazałych w Polsce. Jego powierzchnia wyniesie 1300 m².

Inną nowością, jest dołączenie do Grupy Zdunek nowej marki. Której – tego nie ujawniono, zastanawiające jest natomiast uczestnictwo w bankiecie przedstawicieli Citroen Polska, którzy zasiedli w loży obok dyrekcji BMW Polska, Nissan Polska i Renault Polska.

Z całą pewnością Tadeusz Zdunek nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i nie poprzestaje na tym, co przez te 40 lat zbudował. Być może już niebawem będziemy mogli oficjalnie zakomunikować kolejny rozrost oferty pomorskiego potentata.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Travel in Style – magia Rolls-Royce’a!

W 1906 roku narodził się symbol luksusu motoryzacyjnego, który do dzisiaj utrzymuje się na szczycie. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *