344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow

Już 1 500 000 przejazdów w systemie AmberGO na autostradzie A1

Już po pół roku funkcjonowania systemu AmberGO widać, jak bardzo pożądane było to rozwiązanie. Aktualnie w systemie zarejestrowanych jest ponad 194 000 pojazdów. Pod koniec stycznia średnie dzienne transakcje w systemie AmberGO sięgały prawie 17%. Wśród użytkowników stacji poboru opłat liderem jest SPO Stanisławie, gdzie ruch w systemie AmberGO osiąga 31%. Place w Swarożynie i Pelplinie obsługują w AmberGO 21% i 23% transakcji.

System AmberGO dzięki swojej wyjątkowości i innowacyjnemu podejściu do obsługi płatności elektronicznej może być stale rozwijany. Na początku płatność za przejazd w systemie możliwa była wyłącznie przy użyciu aplikacji Autopay, dostępnej także w aplikacji Banku Millennium, ale z końcem grudnia system rozszerzył możliwości płatnicze o kolejną aplikację – SkyCash.

Pierwsze półrocze to także okres usprawniania funkcjonowania systemu AmberGO, tak aby był on najbardziej optymalny dla użytkownika. Przez minione miesiące Operator znacząco zminimalizował pojawiające się problemy z błędnym odczytywaniem tablic. Obecnie system AmberGO w ponad 98% poprawnie odczytuje numery rejestracyjne pojazdów wjeżdżających i zjeżdżających z AmberOne Autostrady A1.

Kolejnym usprawnieniem dla użytkowników jest dodatkowe oznaczenie bramek dedykowanych wyłącznie płatnościom AmberGO. Mając na uwadze przypadki zachowania kierowców, którzy nie stosują się do treści znaków umieszczonych na wiatach placów poboru opłat, aby ograniczyć możliwości błędnego wjazdu na pas dedykowany wyłącznie płatnościom AmberGO, wprowadzono dodatkowe tablice świetlne informujące o tym, że pas po którym porusza się samochód jest dedykowany wyłącznie płatnościom elektronicznym. Na tablicach widnieje napis „Tylko AmberGO / Only AmberGO”. Tablice te są zamontowane na tyle wcześnie, aby kierowca, który omyłkowo wjechał na pas dedykowany miał czas, by bez
problemu i bez blokowania ruchu zmienić pas na inny. Wprowadzenie dodatkowego oznakowania wraz z postępującą edukacją użytkowników pomoże uniknąć sytuacji, w których kierowca zbyt późno orientuje się, że znalazł się na pasie dedykowanym płatnościom AmberGO.

Jakie plany na przyszłość?

System AmberGO będzie nadal rozwijany, sukcesywnie wprowadzani będą kolejni dostawców płatności elektronicznych oraz karty flotowe.

Dodatkowo wraz z rosnącą popularnością systemu AmberGO na głównych placach wprowadzane będą kolejne bramki dedykowane wyłącznie płatnościom elektronicznym. Niezmienna pozostanie możliwość płacenia w systemie AmberGO na wszystkich bramkach AmberOne Autostrady A1, także na bramkach z obsługą inkasencką.

AmberGO ma szansę wpłynąć na płynność ruchu na bramkach i pomóc rozładować zatory w okresie wakacyjnym. Jednakże to ilość aktywnych użytkowników systemu AmberGO zdecyduje o jego skuteczności. Niezbędne minimum, by odczuć efekty działania systemu, to 30-40% aktywnych użytkowników AmberGO. Rejestracja w systemie AmberGO opłaca się nawet jeśli z autostrady korzystamy raz w roku, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Wówczas to dochodzi do największych kumulacji w natężeniu ruchu i wtedy z pomocą może przyjść AmberGO, który trzykrotnie zwiększa przepustowość bramek.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kolor ma znaczenie – Toyota Corolla TS Kombi w kolorze Super Green z dachem Night Sky Black

Toyoty rzadko goszczą w naszym cyklu “kolor ma znaczenie”. Jednak barwa Super Green with Night …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *