piątek , 16 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider

Kawalkada Ferrari na Pomorzu

Było ich około 30 i nie wszystkie w charakterystycznym czerwonym kolorze.  Kawalkada Ferrari wyruszyła spod salonu Ferrari Katowice w czwartek 30 lipca. Po krótkim przystanku w Warszawie i noclegu na Mazurach, w piątkowe południe dotarli na Pomorze, gdzie doskonalili swoją technikę jazdy na Autodromie Pomorze.

1047 metrowa pętla przeszła chrzest bojowy, dokonany przez jedne z najszybszych samochodów świata. Kierowcy Ferrari chętnie korzystali również z mat poślizgowych, próbując opanować swoje bolidy w trudnych warunkach.

Zobacz również: [Moto3m TV] Otwarcie Autodromu Pomorze

Ferrari Autodrom Pomorze-01242

W kawalkadzie pojawiły się prawie wszystkie, aktualnie oferowane modele. Były wśród nich California T, najnowszy 488 GTB, 458 Speciale i Speciale A, F12 Berlinetta. Zabrakło jedynie FF i LaFerrari.

Wśród starszych modeli były między innymi California, 458 Italia i Spider, 512 TR, 360 Modena Spider oraz dwie sztuki unikalnego 599 GTO.

Ferrari Autodrom Pomorze-01231

Właściciele Ferrari pod okiem kierowców wyścigowych, pełniących rolę instruktorów, jeździli po torze. Równocześnie odbywały się eliminacje do zawodów kartingowych.

Ferrari Autodrom Pomorze-01157

Po ich rozegraniu i rozdaniu nagród, kawalkada Ferrari odjechała do Sopotu, gdzie uczestnicy wzięli udział w imprezach towarzyszących regatom Sopot Match Race.

W sobotę, część kierowców, przyjechała do Ciekocinka, by przyglądać się rozgrywanym tam zawodom jeździeckim Baltica Tour.

Zobacz również: Mercedes-Benz Witman na Baltica Tour 2015

Ferrari Ciekocinko-01498

Ferrari Autodrom Pomorze-01527

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

134 mandaty w 3,5 tygodnia. Czy kierowcy respektują nowe ograniczenia na gdańskich ulicach?

Od soboty 13 marca br. na al. Grunwaldzkiej i Al. Zwycięstwa obowiązuje ograniczenie prędkości do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *