piątek , 28 stycznia 2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner British Auto Zdunek 750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner British Auto Zdunek 750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_XC60
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow
mat.prasowe

Kiedy udać się do warsztatu blacharskiego?

Bezpieczna i komfortowa jazda jest możliwa tylko wtedy, gdy regularnie dbamy o stan techniczny naszego auta. Dla wielu kierowców nie tylko aspekty techniczne są ważne, liczy się także estetyka pojazdu, na którą w głównej mierze wpływa wygląd karoserii. Niestety, nawet regularna pielęgnacja może okazać się niewystarczająca, przez co konieczna będzie jej naprawa. Wówczas należy udać się do warsztatu lakierniczo-blacharskiego. Jakie usługi może zaproponować nam blacharz?

W czym może pomóc blacharz samochodowy?

Blacharstwo samochodowe skupia się przede wszystkim na naprawie uszkodzonej karoserii pojazdu, a większość warsztatów tego typu łączy usługę blacharską z lakierniczą, dzięki czemu możemy otrzymać kompleksową usługę. Niektórzy kierowcy decydują się na naprawę niewielkich usterek na własną rękę, nie jest to jednak dobry pomysł, zwłaszcza gdy nie dysponujemy specjalistycznym sprzętem. Nie należy także lekceważyć rdzy, która pojawia się na karoserii naszego auta, ponieważ może szybko się rozprzestrzenić, przez co przywrócenie jej estetycznego wyglądu będzie o wiele bardziej kosztowne. Wszelkiego rodzaju wgniecenia czy dziury także mogą zostać łatwo zlikwidowane przez blacharza z Warszawy.

Najczęstsze naprawy blacharskie

Właściciele pojazdów do serwisu lakierniczo-blacharskiego udają się najczęściej w sytuacji, gdy ich samochód uległ uszkodzeniu w wyniku wypadku lub stłuczki. Naprawy powypadkowe zaliczane są do zdecydowanie najpopularniejszych napraw blacharskich. Równie często blacharze zajmują się usuwaniem rdzy z karoserii, a także naprawdą wgnieceń i dziur powstałych w wyniku gradobicia. Jak się bowiem okazuje wystarczy chwila nieuwagi i niesprzyjające warunki atmosferyczne, aby karoseria naszego auta uległa znaczącym uszkodzeniom, które znacząco obniżają jej estetykę. Usługi blacharskie obejmują jednak znacznie więcej prac. Należy do nich m.in. wstawienie poszycia, a także wymiana progów.

Ile kosztują naprawy blacharskie?

Koszty napraw blacharskich zależą przede wszystkim od rozmiarów i rodzajów szkód, ale nie tylko. Każdy serwis blacharsko lakierniczy ma nieco inny cennik, dlatego zanim wybierzemy się do konkretnego z nich, warto porównać ceny. Z pewnością bardzo dobrze na tle konkurencji pod tym względem wypada Nord Auto autoryzowany serwis Hyundai.

Jak kształtują się ceny napraw blacharskich? Koszt naprawy jednego elementu wynosi zazwyczaj od 100 do 300 złotych, a jego polerowanie ok. 30 zł. Demontaż i montaż zderzaka w samochodzie osobowym kosztuje zaś do 150 złotych. Są to podstawowe ceny samej usługi, musimy pamiętać, że naprawy blacharskie często wiążą się z koniecznością zakupu części wymiennych lub materiałów pomocniczych. W większości serwisów blacharz jeszcze przed rozpoczęciem prac poda nam orientacyjną cenę, dlatego na jej podstawie możemy porównać obowiązujące na rynku stawki.

Przy korzystaniu z usług blacharze możemy jednocześnie zdecydować się na lakierowanie wybranych elementów karoserii. Wówczas łączny koszt będzie z pewnością nieco niższy niż w przypadku, gdy każdą z tych prac zlecimy oddzielnie. Musimy jednocześnie pamiętać, że nie ma co czekać, na powiększenie się wgłębienia bądź rozprzestrzenienie rdzy, ponieważ wiąże się to z wyższym kosztem, niż gdy zadziałamy od razu.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Ile kosztuje OC dla młodego kierowcy?

Jeżeli nie ukończyłeś 24 roku życia, to w przypadku ubezpieczenia samochodu w LINK4 traktowany jesteś …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *