środa , 17 sierpnia 2022
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow

Kiedy zakończą się roboty remontowe al. Grunwaldzkiej i ul. Chłopskiej?

Trwają prace modernizacyjne na dwóch głównych arteriach Gdańska. W przypadku al. Grunwaldzkiej roboty prowadzone są na jezdni w kierunku Wrzeszcza, natomiast na ul. Chłopskiej – na jezdni w kierunku Sopotu. W przypadku tej pierwszej prace powinny zakończyć się w najbliższych dniach, jeszcze przed pierwszym szkolnym dzwonkiem.

Remont al. Grunwaldzkiej prowadzony jest na odcinku o długości 1,9 km – od ul. Opackiej do stacji PKM przy ul. Abrahama. Prace rozpoczęły się w połowie lipca br. Obecnie realizowany jest jeden z ostatnich etapów inwestycji. Od kilku dni poszczególne odcinki jezdni są frezowane, układana jest na nich specjalna siatka zabezpieczająca oraz wylewana tzw. masa wiążąca.

W ramach inwestycji wyremontowano także kanalizację deszczową, wymieniono nawierzchnię i krawężniki zatok autobusowych. Trwa budowa i odtworzenie istniejącej opaski wzdłuż ul. Grunwaldzkiej.

Inwestycję podzielono na trzy odcinki:

  • odcinek I – od przejścia dla pieszych w ul. Grunwaldzkiej na wysokości budynku z nr 535 przy ul. Grunwaldzkiej do wysokości budynku nr 480 przy ul. Grunwaldzkiej za skrzyżowaniem ul. Grunwaldzkiej z ul. Derdowskiego;

  • odcinek II – od wjazdu w ul. Nowa Sudecka do wysokości budynku nr 272 przy ul. Grunwaldzkiej;

  • odcinek III – od wysokości budynku nr 531 przy ul. Grunwaldzkiej do wjazdu do CH Oliwa na wysokości budynku nr 309 przy ul. Grunwaldzkiej.

Prace pochłoną 10,7 mln zł.

Modernizacja ul. Chłopskiej rozpoczęła się 2 sierpnia. Aktualnie trwa wymiana konstrukcji jezdni, a także budowa kanalizacji deszczowej na prawym pasie jezdni na odcinku od ul. Obrońców Wybrzeża do ul. Jagiellońskiej oraz od ul. Jagiellońskiej do ul. Piastowskiej. Prace prowadzone są na jezdni w kierunku Sopotu.

Zgodnie z planem, roboty realizowane są tylko na jednym pasie jezdni, drugi jest dostępny dla kierowców. W ramach inwestycji wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni oraz krawężniki. Drogowcy wykonają też kanalizację deszczową. Przy okazji wyremontowana zostanie również znajdująca się na tym odcinku zatoka autobusowa.

Po zakończeniu prac na jednym pasie jezdni zajęty zostanie drugi pas, a ruch odbywać się będzie po pasie wyremontowanym – o tych zmianach Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, która nadzoruje inwestycję, będzie informować z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Modernizacja ul. Chłopskiej realizowana jest w tym roku na odcinku 860 metrów. Powinna zakończyć się pod koniec września br. Realizuje ją spółka WPRD GRAVEL. Wartość inwestycji to 3,8 mln zł.

Źródło: Gdansk.pl (autor: Kamila Grzenkowska)

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kolor ma znaczenie – BMW M3 Competition w kolorze Signal Green z gamy BMW Individual

Wariackie osiągi mogą być wyrażone przez głośny wydech, efektowne felgi, zestaw spojlerów lub… kolor. BMW …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.