piątek , 16 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. sm.wejherowo.pl

Kierowcy zaparkowali w 3 rzędach… i zablokowali parking w Wejherowie

Straż Miejska Wejherowo informuje o niecodziennej sytuacji na jednym z parkingów przy ulicy Reformatów w centrum miasta. 28 stycznia 2019 roku totalną blokadę aut na parkingu  zauważyli wejherowscy strażnicy. Jak doszło do takiej kuriozalnej sytuacji? 

O godzinie 9:00 wszystko było w najlepszym porządku. Potem kierowcy zaczęli parkować swoje pojazdy na trzy rzędy. Najpierw niewłaściwie zaparkował jeden, a za nim bez pomyślunku i zwykłego rozsądku zaczęli parkować następni – relacjonują Strażnicy Miejscy.

Fot. sm.wejherowo.pl
Fot. sm.wejherowo.pl

Auta zaparkowane w środkowym rzędzie zostały zablokowane od przodu i od tyłu. Kierowcy nie mieli żadnych szans, aby wydostać się z tej bezmyślnej blokady.

Straż Miejska Wejherowo przypomina w tym miejscu kierowcom parkującym w taki sposób, że zgodnie z art. 49 ust 2 pkt 1 i 2 Ustawy prawo o ruchu drogowym:

Zabrania się postoju: w miejscu utrudniającym wjazd lub wyjazd, w szczególności do i z bramy, garażu, parkingu lub wnęki postojowej; w miejscu utrudniającym dostęp do innego prawidłowo zaparkowanego pojazdu lub wyjazd tego pojazdu.

Ponadto nic nie zwalania kierowcy od zwykłego myślenia podczas parkowania, a głównie ten element zawiódł w tym przypadku.

Źródło: sm.wejherowo.pl

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

134 mandaty w 3,5 tygodnia. Czy kierowcy respektują nowe ograniczenia na gdańskich ulicach?

Od soboty 13 marca br. na al. Grunwaldzkiej i Al. Zwycięstwa obowiązuje ograniczenie prędkości do …

Jeden komentarz

  1. Damian.wch@poczta.fm

    GWE i wszystko jasne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *