Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow

Kilkanaście egzotyków z rajdu Exotic Rage 2021 zaparkowało przy Forum Gdańsk

Popularność wydarzeń takich jak kilkudniowa wyprawa Exotic Rage nie słabnie. Tydzień temu kilkanaście załóg w super-samochodach przyjechało do Sopotu, a teraz mamy powtórkę tej formuły w Gdańsku. W tym przypadku, organizator zaprosił uczestników do publicznej prezentacji swoich samochodów na dziedzińcu Forum Gdańsk. 

Niestety, jeśli ktoś chciał pooglądać te ekskluzywne samochody to znacznie lepszą okazją do tego był sobotni wieczór, kiedy to odbywał się finał całej wyprawy w gdańskim klubie Sassy na Wyspie Spichrzów. Wówczas wszystkie auta uczestników zaparkowane były w ogólnodostępnej części wyspy, przy hotelu Holiday Inn.

W niedzielę, przed Forum Gdańsk pojawiła się niespełna połowa samochodów biorących udział w Exotic RAGE 2021. Wśród nich znalazł się disc ciekawy, klasyczny Ford Mustang „Eleanor”. Na potrzeby filmu „60 sekund” z Nicolasem Cage’m zbudowano w 2000 roku 11 lub 13 (według różnych źródeł) replik słynnego modelu Shelby Mustang GT500. Tylko 3 z nich były w pełni sprawnymi, jeżdżącymi samochodami, a dwa zostały zniszczone podczas realizacji filmu.

Egzemplarz biorący udział w tegorocznej edycji Exotic RAGE to replika zbudowana na bazie Mustanga z 1967 roku z nadwoziem fastback.

Ponadto przy Forum Gdańsk zobaczyć można było kilka Porsche, Ferrari – w tym najnowszy model Roma oraz Lamborghini Huracan. Nie ma wątpliwości, że nagromadzenie tego typu samochodów w jednym miejscu, zawsze budzi emocje, jednak obiektywnie patrząc, spotkanie tak ekskluzywnych modeli na pomorskich drogach nie jest już takim rzadkim zjawiskiem.

W tym roku czeka nas jeszcze jedna emocjonująca wystawa samochodów – ale tym razem jednej marki – będzie to tradycyjna, coroczna kawalkada Ferrari. Rozpocznie się ona 15 lipca, a 18 będzie miał miejsce finał w Gdańsku.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przedpremierowy pokaz nowej Toyoty Yaris Cross w Toyota Walder Rumia

Do Trójmiasta, przedpremierowo, zawitał najnowszy model z gamy Toyoty: Yaris Cross. Nieduży SUV z segmentu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *