wtorek , 26 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Klasa biznes: Nowe Audi A6 debiutuje w Trójmieście

nowe Audi A6 w Audi Centrum Gdynia-5924W trójmiejskich salonach Audi debiutuje nowe wcielenie popularnej, biznesowej limuzyny klasy średniej wyższej. A6 w najświeższej odsłonie kontynuuje trend zapoczątkowany wcześniej przez nową generację A7 i A8. Konsekwentna cyfryzacja, podwyższony komfort, bardziej sportowy charakter i elegancja – tak w dużym skrócie prezentuje się najnowszy model A6. Ceny rozpoczynają się od 296 600 zł lub od 3 664 zł netto w ofercie Audi Perfect Lease dla przedsiębiorców.

Większe i jeszcze bardziej komfortowe

Ósma generacja Audi A6 urosła o kilka milimetrów w porównaniu do swojego poprzednika. Limuzyna Audi ma 4,94 m długości i 1,89 m szerokości. Bryła nadwozia zachowała charakterystyczny dla tej serii modelowej kształt, z trójkątnym okienkiem za słupkiem C. Wzbogaconą ją jednak o nowoczesne akcenty, w których ostatnio specjalizuje się Audi – czyli awangardowe światła i duży przedni grill.

Również wnętrze zyskało dodatkową przestrzeń. Według zapewnień Audi, jest to najprzestronniejsza limuzyna w swojej klasie, w kategorii przestrzeni dla nóg na tylnej kanapie. A ponieważ w tej klasie liczy się najbardziej komfort jazdy, producent zadbał, aby również pod tym względem nowe A6 się wyróżniało.

nowe Audi A6 w Audi Centrum Gdynia-5916

Fotele są zaprojektowane od nowa. Opcjonalnie dostępne są indywidualne fotele konturowe z przodu, z funkcją wentylacji i masażu. Dokupić można także jonizacje powietrza i rozpylacz zapachu. Zadbano również o komfort akustyczny. Współczynnik oporu powietrza nadwozia wynosi zaledwie 0,24 co ogranicza szumy opływowe, a dodatkowo hałasy niweluje zastosowanie szkła dźwiękoszczelnego.

Nowoczesna technologia we wnętrzu

nowe Audi A6 w Audi Centrum Gdynia-5918Audi szczyci się swoim hasłem reklamowym przewaga dzięki technice, nie mogło więc zabraknąć jej w tej reprezentacyjnej limuzynie.

Na kokpicie umieszczono dwa duże wyświetlacze, które zastąpiły większość przycisków i pokręteł. Na górnym wyświetlaczu, podobnie jak na ekranie smartfona, można dowolnie rozmieścić ikony wszystkich funkcji. Na dolnym wyświetlaczu użytkownik może zapisać do 27 własnych skrótów do najważniejszych systemów pojazdu i często używanych funkcji, takich jak numery telefonów, stacje radiowe czy cele nawigacji.

nowe Audi A6 w Audi Centrum Gdynia-5915

Ponadto A6 oferuje system rozpoznawania mowy. Dzięki niemu, wydając polecenia w języku potocznym, można uruchamiać różne funkcje pojazdu, sterować klimatyzacją itp.

Napęd i prowadzenie

Audi A6 debiutuje w Polsce z trzema silnikami. Najmocniejszy, benzynowy V6 o oznaczeniu 55 TFSI to jednostka 3.0 TFSI generująca moc 340 KM i moment obrotowy 500 Nm. Jednostka 3.0 TDI w Audi A6 50 TDI ma moc 286 KM, a w słabszym wariancie 45 TDI 231 koni mechanicznych. Wszystkie wersje A6 są standardowo wyposażone w automatyczne skrzynie biegów. Silniki wysokoprężne V6 współpracują z ośmiostopniową, automatyczną skrzynią tiptronic, a jednostka benzynowa 3.0 TFSI jest oferowana standardowo z siedmiobiegową, automatyczną skrzynią S tronic.

nowe Audi A6 w Audi Centrum Gdynia-5899

Wszystkie na chwilę obecną oferowane wersje (z 3 litrowymi silnikami) standardowo posiadają napęd na cztery koła quattro. W połączeniu z automatyczną skrzynią biegów tiptronic, model A6 wyposażono w samoblokujący, międzyosiowy mechanizm różnicowy. Natomiast w połączeniu z przekładnią S tronic, układ przeniesienia napędu quattro wykorzystuje wydajną technikę ultra, która w razie potrzeby błyskawicznie załącza napęd na tylne koła. Dla wariantów z silnikami V6 TDI, Audi oferuje ponadto sportowy mechanizm różnicowy.

„Mała” hybryda

Wszystkie silniki dostępne w nowym A6 wyposażone są w układ mild-hybrid. A6 to trzecia, po A8 i A7, zelektryfikowana seria modelowa Audi. Alternator-rozrusznik (RSG) współpracuje tu z akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 10 Ah. System mild-hybrid bazujący na pokładowej sieci elektrycznej 48 V, stosowany jest w połączeniu z sześciocylindrowymi silnikami spalinowymi.

A6 jadące z prędkością od 55 do 160 km/h, może „żeglować” przy wyłączonym silniku, a funkcja start-stop aktywuje się już przy prędkości 22 km/h. Podczas hamowania, RSG ma moc rekuperacji do 12 kW. W realnych warunkach jazdy, technika mild-hybrid działająca w oparciu o 48-woltową sieć obniża zużycie paliwa nawet o 0,7 litra na 100 km.

nowe Audi A6 w Audi Centrum Gdynia-5906

Ceny od 296 600 zł

Pierwsze egzemplarze nowego Audi A6 są już eksponowane w trójmiejskich salonach Audi Centrum Gdynia i Audi Centrum Gdańsk.

Ceny rozpoczynają się od 296 600 zł lub od 3 664 zł netto w ofercie Audi Perfect Lease dla przedsiębiorców.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Travel in Style – magia Rolls-Royce’a!

W 1906 roku narodził się symbol luksusu motoryzacyjnego, który do dzisiaj utrzymuje się na szczycie. …

Jeden komentarz

  1. Miałem już okazję pożyczać Audi 6 w Panek i dobrze się sprawdziło i w mieście i poza nim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *