poniedziałek , 27 września 2021
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Klasyczne Porsche 911 Carrera 4 generacji 964 w Porsche Approved Sopot

Ikona samochodów sportowych, legendarne Porsche 911 w swoich klasycznych wersjach to nieczęsty widok w salonie Porsche Approved w Sopocie. W ostatnich dniach ten rzadki model trafił do oferty dealera i jest eksponowany w sopockim salonie. To nie lada gratka nie tylko jako atrakcja do obejrzenia, ale także jako inwestycja, bowiem modele serii 964 cieszą się bardzo dobrą renomą, a ich wartość regularnie wzrasta. 

To wcielenie ikony sportowego samochodu, produkowane było w latach 1989 – 1993 i oferowano je w kilku wersjach. Podstawowe warianty Carrera i Carrera 4 to klasyka tej kategorii. I mimo, że są to najbardziej podstawowe i najsłabsze wersje, to jednocześnie są najtańsze w zakupie, utrzymaniu i serwisowaniu, co sugeruje ich zakup jako najmniej ryzykowny i rozsądny.

Posiadają one 6-cylindrowy, chłodzony powietrzem silnik bokser 3,6 litra o mocy 247 KM osiągający maksymalnie 360 Nm momentu obrotowego. Osiągi, nawet jak na dzisiejsze czasy pozostają bardzo dobre –  do 100 km/h Carrera przyspiesza w niespełna 6 sekund, a maksymalnie osiąga 260 km/h.

O możliwościach tego silnika krążą legendy, ale wbrew pozorom nie dotyczą one parametrów jezdnych, lecz jego trwałości. Zdarzają się przypadki, że silniki te bez generalnego remontu pokonują przebiegi nawet ponad 500 000 km. A to już wynik godny pozazdroszczenia przez niemal każdy współczesny motor. Przyszły nabywca nie powinien być zaskoczony dolewkami oleju silnikowego, który często jest przepalany przy ostrej jeździe, ale równocześnie musi kontrolować jego temperaturę, bowiem te jednostki nie lubią pracować na zimno!

Zaletą prezentowanego egzemplarza jest jego stan. Samochód ma jak na ten model, bardzo mały przebieg, jest bezwypadkowy i co chyba najważniejsze, pochodzi z prywatnej kolekcji doświadczonego kolekcjonera samochodów marki Porsche. Jest to egzemplarz z pierwszego roku produkcji i jest w specyfikacji samochodu pokazowego z prospektu Porsche. Nadwozie zdobi lakier U6 – Velvet Red, a we wnętrzu zastosowano czarną skórę „Soft look”.

Jest to europejska wersja (C00) przeznaczona pierwotnie na rynek niemiecki. Auto ma przebieg równy 56.600 kilometrów co potwierdza książka serwisowa z ostatnim wpisem z października 2019 roku. Ponadto, samochód posiada paszport Porsche aprobujący oryginalność i unikatowość tego egzemplarza. W wyposażeniu znajduje się klimatyzacja, tłumik Porsche Cup Rohr, dodatkowe 2 klucze, prospekt, oryginalny zestaw przeciwkradzieżowy kół Porsche.

Prezentowana 911-tka przeszła w ostatnim czasie kilka eksploatacyjnych wymian. Zamontowano między innymi nowe klocki i tarcze hamulcowe z przodu i z tyłu oraz nowe gumy zawieszenia na przedniej osi, zmieniono olej (10W60) wraz z filtrami oleju, powietrza i paliwa. Poddano także inspekcji wraz z napełnieniem układ klimatyzacji.

Samochód wyceniony jest na 360 000 zł.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kokoszki. Trwa rozbudowa ul. Kartuskiej. Zaawansowanie prac już na poziomie 70 procent

Obecnie na placu budowy trwa układanie kolejnych warstw podbudowy jezdni. Wykonawca robót rozpoczął też układanie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *