Slider

Klasyczne Pszczółki po raz drugi – czyli wyścigi klasyków na torze ODTJ Autodrom Pomorze

Klasyczne Pszczółki 2 - czyli klasykiem po torze po raz drugi-01022Na torze w Pszczółkach, w niedzielę 30 września, odbyła się kolejna, druga edycja imprezy „Klasyczne Pszczółki”. Wzięło w niej udział 46 zawodników, którzy ścigali się swoimi klasycznymi samochodami oraz licznie przybyła publika, spragniona klasycznych, motoryzacyjnych kształtów i niepowtarzalnego dźwięku silników z minionych lat. 

Podobnie jak podczas pierwszej edycji, tak i teraz dominowała auta typu „youngtimer” – głównie z przełomu lat 80 i 90-tych.

Najszybszy był kierowca Forda Sierra Cosworth, który osiągnął najlepszy czas okrążenia 46.45 sekundy. Na drugim miejscu uplasował się użytkownik Nissana 300ZX z czasem 50.09 sekundy, a trzecie miejsce zajął posiadacz Toyoty MR2 z czasem 50.19 sekundy.

Z kolei na czwartym miejscu uplasował się kierowca najciekawszego samochodu imprezy – Ferrari F355 Challenge. Ponadto, w Pszczółkach pojawiły się również: Trabant, Skoda Favorit czy też wielki, terenowy GMC.

Fot. Roman Nowak
Fot. Roman Nowak

Oryginalność imprezy i zainteresowanie nią sprawia, że zapewne ten cykl wyścigowy powróci do Pszczółek również w sezonie 2019 roku.

Graf. masatech.pl
Graf. masatech.pl

Organizatorem wydarzenia są ODTJ Autodrom Pomorze, Automobilklub Morski i grupa 'Trójmiasto, klasycznie'.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni rozpoczął pozimowe przeglądy stanu nawierzchni jezdni

Odwilż to czas, w którym zima uwidocznia swoje destrukcyjne oblicze – dziury w nawierzchni jezdni. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *