sobota , 16 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Klasyczne rozpoczęcie wakacji przed gdańskim stadionem. Nowa formuła wydarzenia!

Zloty miłośników klasycznej motoryzacji na parkingu przed gdańskim stadionem to już właściwie tradycja od kilku lat. Wydarzenie było organizowane w formie otwarcia i zamknięcia sezonu na jazdę zabytkiem. Teraz dołącza do tego letnie spotkanie, które rozpoczyna wakacje. 4 lipca przed gdańskim stadionem zaparkowało około 300 samochodów z kategorii zabytkowej, klasycznej oraz young i freshtimerów. 

W przeciwieństwie do poprzednich tego typu imprez, tym razem mniej było samochodów typowo zabytkowych, czyli takich sprzed 50 i więcej lat. Dominowały klasyki z lat 80-tych i 90-tych.

Ale to właśnie dzięki temu zauważyć dało się pewien powiew świeżości, bowiem nadarzyła się okazja do zaprezentowania jak i obejrzenia niezwykle istotnej epoki w motoryzacji. Należy bowiem pamiętać, że to właśnie w latach 90-tych przemysł motoryzacyjny był u szczytu spalinowej formy. Wyraźnie można to było odczuć oglądając BMW, Jaguary i Mercedesy z wielkimi silnikami V8 i V12, które skonstruowano nie przejmując się szczególnie zużyciem paliwa ani emisją dwutlenku węgla.

Dużym zainteresowanie cieszył się również Morgan, który mimo całkowicie współczesnego rocznika produkcji, wyglądał bardziej klasycznie niż nie jeden samochód sprzed 40 lat. Ta brytyjska, elitarna marka słynie z takiej właśnie stylistyki swoich samochodów i drewnianych ram, na których opiera się nadwozie. Prezentowany samochód jest prawdopodobnie jedynym takim modelem w Trójmieście.

Naszą uwagę zwróciły także inne rzadkie samochody, które mimo wieku około 20 lat stały się już nielada rarytasami. Lexus LS400, Range Rover II generacji czy Alfa Romeo 166 to już niezwykle rzadki widok na ulicach. Spośród starszych roczników, wrażenie robiły także rzadkie Porsche 928, klasyczny Citroen DS 19 Fantomas i Maserati 222.

Wydarzenie tradycyjnie przyciągnęło nie tylko właścicieli, ale także entuzjastów motoryzacji w takim wydaniu. „Rozpoczęcie wakacji klasycznie” odwiedzili mieszkańcy Trójmiasta, ale także turyści. Organizatorzy zapowiadają kolejne edycje.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *