czwartek , 4 czerwca 2020
Strona główna / Wiadomości / Spotkania/zloty/eventy / Klasyki na torze ODTJ Autodrom Pomorze po raz kolejny

Klasyki na torze ODTJ Autodrom Pomorze po raz kolejny

Klasyki na torze ODTJ Autodrom Pomorze po raz kolejny-02201Ta impreza na stałe wpisała się do kalendarza motoryzacyjnych imprez organizowanych na torze w Pszczółkach. Ponad 40 klasycznych modeli wzięło udział w kolejnej edycji „klasycznych Pszczółek”, a wśród nich bardzo wyjątkowe modele, takie jak Ford Mustang z 67 i 69 roku, Datsuny 280Z z 77 i 78 czy też Jaguar XJ-S z 1990. Zmaganiom kierowców przyglądało się spore grono kibiców zgromadzone na terenie Autodromu Pomorze.

Do imprezy dopuszczone były samochody, które uczestniczyły już poprzednich wydarzeniach organizowanych przez Automobiklub Morski i „Trojmiasto, klasycznie” w ODTJ Autodrom Pomorze (w dniach 30.09.2018 lub 20.05.2018) lub takie, których produkcja rozpoczęła się przed 1989 . Ponadto dopuszczone były samochody polskiej produkcji, niezależnie od roku wyprodukowania, a także pojazdy z listy specjalnej, zaproponowanej przez organizatorów.

Aby uczciwie ocenić rywalizację, zastosowano korzystny mnożnik wyników, dostosowany do rocznika i pojemności silnika każdego z uczestniczących w rywalizacji samochodów. Kierowcy punktu zdobywali podczas jazdy na regularność, gdzie zadaniem było uzyskanie czasu przejazdu jednego okrążenia najbardziej zbliżonego do narzuconego przez organizatorów oraz próba czasowa, podczas której należało uzyskać jak najlepszy czas przejazdu jednego okrążenia, a uzyskane czasy nominalne podlegały przeliczeniu przez odpowiednie mnożniki.

Wśród samochodów uczestniczących w zmaganiach dominowały tak zwane youngtimer’y, głównie z lat 80-tych i początku lat 90-tych. Hondy Civic, Volkswageny Golfy, Toyoty Celica oraz BMW Serii 3 generacji e21 i e30. Jak przystało na imprezę sportową – nie zabrakło także włoskiej marki Alfa Romeo i dwóch egzemplarzy modelu GTV.

Najwięcej radości sprawiły jednak przejazdy klasycznych modeli z lat 60/70-tych, wśród nich dwóch egzemplarzy Forda Mustanga,  Datsunów 280Z oraz Mercedesa 450 SLC, które dostarczyły niezapomnianych wrażeń nie tylko wzrokowych, ale przede wszystkim akustycznych.

Na pewno nie jest to ostatnie słowo w kwestii klasyków na torze w Pszczółkach i powrócą one tutaj w kolejnych edycjach tej imprezy.

Klasyki na torze ODTJ Autodrom Pomorze po raz kolejny-02201Dodatkową atrakcją imprezy jest także parking dla gości, odwiedzających tego dnia Autodrom Pomorze. Spotkać można tam również bardzo ciekawe samochody, którymi przyjeżdżają widzowie i które nie biorą udziału w rywalizacji.

 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Premiera! Nowa 911’tka Turbo S już w Porsche Centrum Sopot

Rynek samochodowy w Trójmieście budzi się z pandemicznego snu, fabryki światowych marek wznowiły produkcję, a ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *