Slider
Slider

Klasyki przejadą przez Trójmiasto i rozpoczną w ten sposób sezon

Klasyczne rozpoczęcie sezonu zabytkowej motoryzacji w Trójmieście to cykl spotkań, które od kilku lat organizowane były na dużych parkingach przed obiektami sportowymi (Hala ERGO oraz stadion w Gdańsku). W ubiegłym roku, ze względu na początek pandemii, wydarzenie to nie miało miejsca. W tym roku miało się odbyć w formie stacjonarnego zlotu pod stadionem w Gdańsku. Ostatecznie, po tarciach pomiędzy trójmiejskimi stowarzyszeniami klasycznej motoryzacji, przypisującymi sobie przywilej do organizacji tego typu wydarzeń, postawiono na spontaniczny przejazd przez miasto. 

Zważywszy na decyzję o przedłużeniu obostrzeń covidowych i chęci innych zrzeszeń motoryzacyjnych, podjęliśmy decyzję o zmianie formuły imprezy, by w jak najmniejszym stopniu narażać zdrowie uczestników i szanse na otrzymanie mandatu za naruszanie rozporządzeń. Samochody klasyczne przejadą przez Trójmiasto wyznaczoną trasą. Spotykamy się o godzinie 12:00 na parkingu galerii Klif w Gdyni – mówi Bartłomiej Chruściński, zaangażowany w koordynację wydarzenia.

Przewidziane są trzy przystanki dla grupy klasycznych samochodów:
📍 Parking Galerii Klif (12:00)
📍 Parking przed Operą Leśną (ok. 13:00)
📍 Stocznia Cesarska (ok. 14:00, plac przy metalowych rzeźbach)

Na trasie na uczestników przejazdu czekać mają fotografowie, którzy uwiecznią wydarzenie. Zamiast typowego zlotu, będzie to więc tak zwany „foto spot”.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Przedpremierowo – zupełnie nowy Nissan Qashqai w salonie Nissan Zdunek KMJ Gdynia

Od 7 do 11 maja w salonie Nissan Zdunek KMJ w Gdyni, a następnie, do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *