sobota , 22 stycznia 2022
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Baner British Auto Zdunek 750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Baner British Auto Zdunek 750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_XC60
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow
W połowie października rozpocznie się układanie ostatniej, ścieralnej warstwy nawierzchni Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Kokoszki. Trwa rozbudowa ul. Kartuskiej. Zaawansowanie prac już na poziomie 70 procent

Obecnie na placu budowy trwa układanie kolejnych warstw podbudowy jezdni. Wykonawca robót rozpoczął też układanie na kolejnych odcinkach warstw asfaltowych nawierzchni. Zgodnie z przyjętym harmonogramem już za miesiąc, w połowie października, rozpocznie się układanie ostatniej, ścieralnej warstwy nawierzchni.

Rozbudowa ul. Kartuskiej prowadzona jest na odcinku o długości 1,2 km. Po zakończeniu robót kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy jezdni w każdym kierunku. Powstaną także nowe skrzyżowania, drogi serwisowe, chodniki, zjazdy na posesje, zatoki autobusowe, a także fragment drogi rowerowej. Projekt zakładał także budowę sieci podziemnych, m.in. kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowych oraz sieci gazowej. W ramach inwestycji powstał też nowy układ drogowy ul. Nowej Inżynierskiej, fragment ul. Jaśminowy Stok, modernizowany jest także odcinek ulicy Fabrycznej.

Prace rozpoczęły się w sierpniu ubiegłego roku od strony ul. Nowatorów i prowadzone były w kierunku ul. Otomińskiej (na wysokości tej ulicy zakończono poprzedni etap rozbudowy ul. Kartuskiej). Roboty na terenie inwestycji rozpoczęto od wykonania dróg serwisowych, na które następnie, tymczasowo, przeniesiono ruch kołowy.

W ramach rozbudowy ul. Kartuskiej trwa układanie kolejnych warstw podbudowy jezdni
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Wcześniej wykonano prace ziemne związane m.in. z budową bądź przebudową instalacji podziemnych. Zbudowano także tzw. drogi serwisowe, równoległe do ul. Kartuskiej, które po zakończeniu inwestycji staną się stałym elementem układu komunikacyjnego w tej części miasta. Już od kilku tygodni służą zarówno okolicznym mieszkańcom, jak i działającym tutaj firmom czy przedsiębiorstwom.

Koszt inwestycji to ponad 37,4 mln zł. Jest ona dofinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 17,4 mln zł oraz z Powiatowych Środków Budżetowych w wysokości 20 mln zł. Planowany termin zakończenia robót to listopad 2021 r.

Rozbudowa ul. Kartuskiej prowadzona jest na odcinku o długości 1,2 km.
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Czas na kolejny etap prac

13 września br. podpisano umowę na przebudowę skrzyżowania ul. Kartuskiej z ul. Nowatorów – odcinka będącego kolejnym etapem rozbudowy ulicy Kartuskiej.

Będzie to kontynuacja prac prowadzonych na odcinku od ul. Otomińskiej do ul. Nowatorów. Powstanie nowe, skanalizowane skrzyżowanie wraz z około 200 – metrowym odcinkiem ul. Kartuskiej oraz ul. Nowatorów. W ramach prac wykonane zostanie skrzyżowanie wraz z jezdniami, chodnikami, ścieżką rowerową, przebudowana zostanie także infrastruktura podziemna. Natomiast na ul. Nowatorów przebudowa obejmie odcinek do wysokości ul. Fabrycznej. Zanim jednak rozpoczną się pierwsze prace na skrzyżowaniu, wykonawca robót opracuje projekt tymczasowej organizacji ruchu.

Po zakończeniu prac związanych rozbudową ul. Kartuskiej kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy jezdni w każdym kierunku
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Docelowo ul. Kartuska zostanie poszerzona aż do granicy z gminą Żukowo. Trwają przygotowania do podpisania umowy na opracowanie projektu dla dalszego odcinka ul. Kartuskiej, kończącego się przy granicy miasta. W połowie sierpnia br. przedstawione zostały oferty projektantów zainteresowanych opracowaniem kompleksowej dokumentacji projektowej. Opracowanie ma powstać w 16 miesięcy od daty podpisania umowy. Istotnym elementem związanym z rozbudową ul. Kartuskiej jest projekt zbiornika retencyjnego „Kartuska”, do którego odprowadzane będą wody opadowe z trasy.

Dokumentację projektową opracowuje obecnie biuro TRANSPROJEKT GDAŃSKI Sp. z o.o. Koszt projektu to około 388 tys. złotych.

Źródło: Gdańsk.pl 
Planowany termin zakończenia robót to listopad 2021 r.
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przykład sportu według Volvo – S60 T8 AWD Plug-In Hybrid Polestar Engineered

W ofercie samochodów używanych Volvo Selekt w Volvo Car Plichta Gdynia pojawił się model Volvo …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *