poniedziałek , 25 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Kolejna, rekordowa edycja „Świeć Przykładem Nocą z Motor Centrum”

Fot. Motor Centrum
Fot. Motor Centrum

W miniony piątek spod salonów należących do Motor Centrum, gdańskiego dealera marek Opel, Mitsubishi, Suzuki oraz Harley–Davidson® wystartowała trzecia odblaskowa parada motocyklowa pod hasłem „Świeć Przykładem Nocą z Motor Centrum”, promująca używanie elementów odblaskowych wśród kierowców jednośladów. Impreza, na którą od godziny 18:00 zjeżdżali się motocykliści z Trójmiasta, rozpoczęła się szkoleniami z pierwszej pomocy. Dzięki współpracy z grupą Motopozytwni, która prowadziła szkolenia, uczestnikom parady, którzy pomyślnie przeszli szkolenie, Motor Centrum rozdało ponad 80 profesjonalnych kamizelek odblaskowych.

Bezpośrednio przed przejazdem i zaraz po jego zakończeniu uczestnicy bawili się przy dźwiękach rockowej muzyki w wykonaniu zespołu MECHANISM. Na spragnionych nowości spod szyldu Harley-Davidson® czekały premierowe modele motocykli na 2018 rok, które można było obejrzeć w otwartym do późnych godzin nocnych salonie.

Formowanie kolumny pojazdów rozpoczęło się tuż po godzinie 20:00. Trasa przejazdu liczyła około 22 km, a motocykliści poruszali się kolejno ulicami Opłotki, Elbląska, Podwale Przedmiejskie, Węzeł Hucisko, Wały Jagiellońskie, Błędnik, Aleja Zwycięstwa, Aleja Grunwaldzka, Miszewskiego, Wyspiańskiego, Aleja Legionów, Aleja Rzeczpospolitej, Aleja Jana Pawła II, Czarny Dwór, Droga Zielona, Tunel pod Martwą Wisłą, Trasa Sucharskiego, Elbląska, Miałki Szlak.

W trójmiejskiej edycji „Świeć Przykładem” z roku na rok uczestniczy coraz więcej  jednośladów. Według ostrożnych szacunków organizatora w tegorocznym przejeździe udział wzięło między 450 a 500 maszyn.

DSC_9510

Ideą, która przyświeca przejazdowi, jest poprawa i promowanie bezpieczeństwa wśród kierowców jednośladów. To już trzecia edycja „Świeć Przykładem” i oddźwięk akcji wśród motocyklistów, co widać po frekwencji, z roku na rok jest większy. Dla nas jest to dowód na potrzebę kontynuowania tej i podobnych inicjatyw. Hasło „Świeć Przykładem” coraz częściej można zobaczyć na plecach użytkowników jednośladów w Trójmieście. Dzisiaj pogoda nam sprzyja, ale niezależnie od warunków atmosferycznych musimy dbać o własne bezpieczeństwo i to chcemy pokazać poprzez naszą akcję” – Agnieszka Grygorowicz, Motor Centrum.

Źródło (tekst i zdjęcia): Motor Centrum 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

GDDKiA gotowa do zimowego utrzymania dróg w sezonie 2021/2022

Kilka tysięcy osób będzie pracować w trakcie sezonu zimowego przy zwalczaniu śliskości i odśnieżaniu dróg …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *