środa , 19 stycznia 2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_XC60
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Kolejne, czwartkowe działania policji przeciwko piratom drogowym

Fot. KWP
Fot. KWP

Policjanci w odpowiedzi na informacje o przekraczaniu prędkości przez kierowców, które są przekazywane przez mieszkańców za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, mediów społecznościowych oraz forów internetowych,  po raz kolejny przeprowadzili kontrole na al. Grunwaldzkiej, aby nie dopuścić do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Ponadto dzięki rozmowom i współpracy z Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni w Gdańsku oraz zarządcami dróg i nieruchomości, policjanci doprowadzili do wyłączenia z ogólnodostępnego użytkowania parkingu, na którym spotykali się uczestnicy wyścigów i ich widzowie. Dodatkowo, w każdy czwartek od godziny 20 wprowadzono zawężenie jezdni do dwóch pasów ruchu na al. Grunwaldzkiej, w kierunku centrum oraz w kierunku Sopotu. Te inicjatywy w ocenie policjantów przełożą się na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz spokój mieszkańców.

W czwartek, podczas kilkugodzinnych działań policjanci ukarali 21 kierujących. Zatrzymani do kontroli kierowcy złamali przepisy poprzez niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych, korzystali z telefonu komórkowego podczas jazdy, przekraczali dozwoloną prędkość, nie korzystali z pasów bezpieczeństwa. Jeden kierowca za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h stracił prawo jazdy.

Materiał wideo z maja 2019 roku:

Działania policjantów nie ograniczyły się jedynie do kontroli drogowych. Między innymi, w reakcji na takie zgłoszenia, policjanci nawiązali współpracę z miejskimi urzędnikami, zarządcami nieruchomości oraz dróg, aby wspólnie zastanowić się w jaki sposób możemy wpłynąć na zwiększenie bezpieczeństwa w tym miejscu.

Fot. KWP
Fot. KWP

Dzięki spotkaniom i współpracy z Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni w Gdańsku oraz zarządcami dróg i nieruchomości, policjanci doprowadzili już do wyłączenia z ogólnodostępnego użytkowania parkingu, na którym spotykali się uczestnicy wyścigów i ich widzowie.

Ponadto w każdy czwartek od godziny 20 wprowadzone zostało zawężenie jezdni do dwóch pasów ruchu na Al. Grunwaldzkiej, w kierunku centrum oraz Sopotu. Te inicjatywy w ocenie policjantów przełożą się na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym  oraz spokój mieszkańców.

Źródło informacji: KWP
Fot. KWP
Fot. KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Trasa S6 – w trójmieście mało optymistycznie, ale na Kaszubach prace na ukończeniu!

Budowa nowej drogi S6 tzw. Trasy Kaszubskiej, łączącej trójmiasto z Lęborkiem, to w tej chwili …

4 komentarze

 1. Zwykły kierowca z trojmiasta

  To już jest przesada, bajki które są nawymyślane w tych artykułach to ostatnim czasem coraz większa kpina

 2. Przyjechałem do Gdańska na krótki wypad – akurat z znajomymi cheilismy wjechać do McDonalda na tej całej aleji. I przez jakiś dzban policjant chciał mi wlepić mandat za złe parkowanie na parkingu.

  Wy tak robicie codziennie? Co z wami jest nie tak?

 3. yanosik jeszcze bardziej potrzebny…

 4. Na jakiej podstawie piszący artykuł wnioskuje, że to są piraci drogowi ? Głośny wydech ?
  Jedno BMW jeżdzące w filmie pokazuje ” ogrom” sytuacji.
  Tylko czekam na reakcje mc donalds na nękanie klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *