środa , 27 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Kolejne salony samochodowe powstają w Trójmieście

Co roku do użytku w Trójmieście oddawane są nowe salony samochodowe. Albo są to zupełnie nowe obiekty, albo rozbudowane dotychczas istniejące. W tym roku nie było inaczej, ale to jeszcze nie koniec – do użytku oddanych zostanie jeszcze kilka salonów, a kolejne są w budowie i ich uruchomienie nastąpi prawdopodobnie w pierwszym kwartale przyszłego roku. 

Audi Centrum Gdynia i SEAT Gdańsk 

Fot. Audi Centrum Gdynia
Fot. Audi Centrum Gdynia

Dwa zupełnie nowe salony odda jeszcze w tym roku do użytku trójmiejski potentat na dealerskim rynku – Spółka Plichta. Będą to przedstawicielstwa marki Audi (nie obecnej dotąd w Gdyni) oraz SEAT’a (nieobecnego w Gdańsku od około roku).

Audi Centrum Gdynia to drugi salon Audi należący do firmy Plichta. Budynek o powierzchni ponad 2300 m2 znajduje się w Gdyni, przy ulicy Łużyckiej. Otwarcie salonu nastąpi w październiku.

Zobacz również: Oficjalne otwarcie Audi Centrum Gdańsk

Drugim salonem tej firmy jest przedstawicielstwo SEAT’a. Będzie to drugi, ale zarazem najbardziej reprezentacyjny salon tej marki w Trójmieście. Firma Plichta posiada wyłączność na sprzedaż samochodów tej hiszpańskiej marki w aglomeracji – drugi z salonów, otwarty półtora roku temu znajduje się w Gdyni przy ulicy Morskiej.

VW Plicht a- eStcja Gdańsk Szadółki-05865

W nowo powstałym kompleksie w Gdańsku Szadółkach, przy ulicy Lubowidzkiej powstanie przedstawicielstwo SEAT’a, salon Das Welt Auto, a także rozbudowane warsztaty blacharsko-lakiernicze, które obsługiwać będą wszystkie marki będące w portfolio Spółki Plichta. Łączna powierzchnia całego obiektu wyniesie blisko 5000 m2.

Zobacz również: Spółka Plichta przejmuje Skodę Lellek

BMW Premium Motors

Premium Motors - BMW Szadółki-05870W sąsiedztwie nowego salonu SEAT Plichta, powstaje kolejny trójmiejski salon, gdzie nabyć będzie można samochody marki BMW. Jednak nie będą to auta nowe, lecz używane. Inwestorem jest firma Premium Motors z Gdańska, która oferuje używane, najczęściej 1-roczne samochody BMW. Budynek aktualnie jest w stanie surowym, należy więc przypuszczać, że jego oddanie do użytku nastąpi najwcześniej w przyszłym roku.

Według zapowiedzi firmy Premium Motors – w nowym salonie ma się również znaleźć wydzielona część, w której oferowane będą samochody marki Rolls-Royce, pochodzące z tynku wtórnego.

Zobacz również: Nowy salon Premium Motors w Gdańsku Szadółkach

Serwis Haller buduje w Gdyni największy salon Opla w Trójmieście

Fot. Serwis Haller
Fot. Serwis Haller

Ta inwestycja ma nieco inny charakter w porównaniu do powyższych, bowiem dotyczy nie tyle nowej budowy, co raczej przebudowy istniejącego obiektu. Zmieni się salon, który do tej pory funkcjonował w Gdyni, przy ulicy Morskiej.

Powstał on 12 lat temu, a aktualnie trwa jego przebudowa, dzięki której budynek przeistoczy się w centrum niemieckiej marki wykonane w technologii „Opel Black-Box”.

W salonie eksponowanych będzie 16 aut, a jego otwarcie planowane jest na koniec listopada i połączone będzie z obchodami jubileuszu 40-lecia firmy Serwis Haller.

Fo. Serwis Haller
Fo. Serwis Haller

Pozostali

Przyszły rok zaowocuje nowymi obiektami, głównie wśród dealerów marek Premium. Przebudowę swojego salonu w Gdyni rozpoczęła już firma BMG Goworowski.

Gruntowną przebudowę i równanie do najnowszych standardów marki zapowiada również Mercedes-Benz Witman z Gdańska.

Plany inwestycyjne zapowiada także Grupa Lellek, która na potrzeby Porsche Centrum Sopot planuje zaadoptować oba aktualne salony, łącząc je w jeden duży obiekt.

W przyszłym roku w Gdańsku powinno zostać uruchomione także centrum marki Infiniti. Przedstawiciel Nissana, firma ZdunekKMJ zamierza z kolei odświeżyć wizerunek swoich salonów w Gdyni i Gdańsku.

Wciąż otwarta jest kwestia powstania salonów marek, które dotychczas nie były obecne w Trójmieście. Dotyczy to na przykład zapowiadanej inwestycji Maserati Chodzeń – być może, 2017 rok zaskoczy nas potwierdzoną i  oficjalną informacją, że taki obiekt powstanie w Trójmieście.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Uwaga na strefy! Straż Miejska w Gdańsku przypomina kierowcom o zasadach ruchu w rejonie Głównego Miasta

W rejonie Głównego Miasta w Gdańsku funkcjonują jednocześnie cztery strefy, w których obowiązują szczególne zasady …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *