czwartek , 4 czerwca 2020
Strona główna / Wiadomości / Trójmiejskie drogi / Kolejne zmiany na ul. Chwaszczyńskiej i węźle Gdynia Wielki Kack
Fot. GDDKiA

Kolejne zmiany na ul. Chwaszczyńskiej i węźle Gdynia Wielki Kack

Fot. GDDKiA

Zgodnie z zapowiedziami drogowców z GDDKiA, począwszy od nocy 07/08.12.2019 r. (sobota/niedziela) ponownie zmieni się tymczasowa organizacja ruchu w okolicy węzła Gdynia Wielki Kack. Zmiana będzie polegała na zamknięciu dla ruchu jednej jezdni ul. Chwaszczyńskiej (drogi krajowej nr 20, prowadzącej do centrum Gdyni) od d. Polifarbu na Kaczych Bukach do łącznicy zjazdowej/wjazdowej z S6 Obwodnicy Trójmiasta. Ruch zostanie poprowadzony dwukierunkowo drugą jezdnią.

Zamknięcie ulicy Chwaszczyńskiej (DK20) na odcinku Polifarb – węzeł Kack umożliwi usunięcie kolizji energetycznych oraz teletechnicznych, wykonanie podpór obiektu mostowego, którego filary mają stanąć w środku istniejącej jezdni oraz rozpoczęcie prac z realizacją fragmentu jezdni przyszłej drogi ekspresowej S6 tzw. Trasy Kaszubskiej.

Obecnie prace przy drodze ekspresowej S6 trwają na odcinkach od Luzina przez Szemud do Gdyni. Są to prace rozbiórkowe, przeszukania terenu przez saperów i prace archeologiczne. Prowadzona jest wycinka drzew. Na szeroką skalę kontynuowane są prace ziemne przy odhumusowaniu gruntu oraz przy nasypach. Na przyszłym węźle Chwaszczyno jest budowana wytwórnia mas bitumicznych. Ponadto usuwane są kolizje z infrastrukturą techniczną.

Na odcinku Bożepole Wielkie – Luzino oczekiwane jest wydanie przez wojewodę decyzji zgody na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Premiera! Nowa 911’tka Turbo S już w Porsche Centrum Sopot

Rynek samochodowy w Trójmieście budzi się z pandemicznego snu, fabryki światowych marek wznowiły produkcję, a ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *