Slider
Slider
Fot. GDDKiA

Kolejny pomorski odcinek drogi ekspresowej S6 skierowany do przetargu

Do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej przekazane zostało ogłoszenie o przetargu na projekt i budowę drogi ekspresowej S6 między Bobrownikami a Skórowem (jeden z trzech odcinków między Słupskiem a Lęborkiem). W najbliższym czasie stanie się tak też z dwoma następnymi odcinkami. 

Przedmiotem zamówienia, którego ogłoszenie zostało wysłane do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, jest zaprojektowanie i budowa dwujezdniowej drogi ekspresowej S6 między węzłami Bobrowniki i Skórowo o długości ok. 13 km. Zadanie obejmuje również realizację dwóch węzłów drogowych (Rzechcino i Skórowo) oraz infrastruktury towarzyszącej drodze ekspresowej.

Fot. GDDKiA

Do końca listopada br. przekazane zostaną do Dziennika Urzędowego UE kolejne ogłoszenie o przetargu na drogę ekspresową S6. Tym razem będzie to odcinek między Skórowem (bez węzła) a Leśnicami koło Lęborka (z węzłem) o długości ok. 11 km. Do ogłoszenia pozostanie wówczas tylko odcinek S6 od Redzikowa (obwodnicy Słupska) do Bobrowników, co nastąpi – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – jeszcze w grudniu br.

– Pomimo pandemii i obiektywnych trudności spowodowanych pracą zdalną utrzymujemy dobre tempo przygotowania kolejnych przetargów na trasę S6 – powiedział Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Jesteśmy zdeterminowani, by domknąć ten ciąg drogi ekspresowej na Pomorzu. To pozwoli na bezpieczne, komfortowe i szybkie poruszanie się między Gdańskiem a Szczecinem. 

Fot. GDDKiA

– Droga ekspresowa S6 docelowo połączy stolice nadmorskich województw Polski. Dzisiaj w realizacji jest Trasa Kaszubksa od Bożegopola Wielkiego do Gdyni. Ogłaszamy przetargi na realizację odcinków między Słupskiem a Trasą Kaszubską – powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Wkrótce kolejne przetargi

Postępowanie obejmuje kolejny odcinek drogi ekspresowej S6 realizowany po decyzji Rządu o przeznaczeniu dodatkowych środków z budżetu państwa na budowę tej trasy. W III kw. 2021 r. ruszą przetargi na odcinki od Koszalina do obwodnicy Słupska (obecnie kończy się sporządzanie projektów budowlanych i wykonawczych).

Trzy odcinki już są budowane

W budowie w województwie pomorskim są już trzy odcinki S6 między Bożympolem Wielkim a Gdynią o łącznej długości ok. 42 km. Natomiast w przetargu jest odcinek między Lęborkiem (Leśnicami) a Bożympolem Wielkim, druga jezdnia obwodnicy Słupska oraz duża i niezwykle ważna inwestycja dla Pomorza – S6 Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej: odcinek Chwaszczyno – Żukowo (ok. 16,3 km) oraz odcinek Żukowo – Gdańsk Południe (ok. 16 km) wraz z obwodnicą Żukowa (ok. 7 km).

Źródło: GDDKiA

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przyjechał na stację mimo zakazu prowadzenia i uszkodził dystrybutor

Kryminalni zatrzymali 26-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo uszkodzenia mienia. Według ustaleń mundurowych sprawca pistoletem …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *