piątek , 27 listopada 2020
Strona główna / Wiadomości / Trójmiejskie drogi / Kolejny przetarg na S6 w woj. pomorskim
Fot. GDDKiA

Kolejny przetarg na S6 w woj. pomorskim

Do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej GDDKiA wysłała ogłoszenie o przetargu w formule projektuj i buduj na następny odcinek drogi ekspresowej S6 tzw. Trasy Kaszubskiej między Leśnicami (Lęborkiem) a Bożympolem Wielkim. Dzięki temu powstanie obwodnica Lęborka, a kierowcy zyskają możliwość szybszego przejazdu w kierunku Trójmiasta.

14 października 2020 r. wysłane zostało do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej ogłoszenie o postępowaniu przetargowym w systemie projektuj i buduj na odcinek drogi ekspresowej S6 między Leśnicami (Lęborkiem) a Bożympolem Wielkim.

Będzie to 22-kilometrowy odcinek dwujezdniowej drogi ekspresowej po dwa pasy ruchu w każdym kierunku wraz z pasem awaryjnego postoju. Na trasie przewidziano budowę węzłów Lębork Południe, Lębork Wschód, Łęczyce oraz rozbudowę węzła Bożepole Wielkie. Dzięki temu przejazd tym odcinkiem S6 skróci się o połowę, a także poprawi się bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Ogłasiliśmy przetarg na S6 na pierwszy z pięciu odcinków w tym roku o długości 22 km, stanowiącym także południową obwodnicę Lęborka. Do połowy grudnia br. ogłosimy kolejne przetargi do Słupska, a w przyszłym roku ogłosimy postępowania na odcinki od Obwodnicy Słupska do Koszalina – powiedział Tomasz Żuchowski, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

Postępowanie obejmuje kolejny odcinek drogi ekspresowej S6 realizowany po decyzji rządu o przeznaczeniu dodatkowych środków z budżetu państwa na budowę tej trasy. Kolejne przetargi na odcinki trasy do Słupska zostaną ogłoszone jeszcze w tym roku. Będą to odcinki polegające na rozbudowie istniejącej obwodnicy Słupska do pełnych dwóch jezdni oraz budowie odcinka Lębork – Słupsk (podzielonego na kilka odcinków realizacyjnych). Natomiast w III kw. 2021 r. ruszą kolejne przetargi na odcinki od obwodnicy Słupska do Koszalina.

W budowie w województwie pomorskim są już trzy odcinki S6 między Bożympolem Wielkim i Gdynią, o łącznej długości ok. 42 km. Pierwsze samochody powinny tamtędy przejechać pod koniec 2021 r. Natomiast w przetargu jest jeszcze duża i niezwykle ważna inwestycja dla Pomorza – S6 Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej: odc. Chwaszczyno – Żukowo (ok. 16, 3 km) oraz Żukowo – Gdańsk Południe (ok. 16 km) wraz z obwodnicą Żukowa (ok. 7 km).

Źródło: GDDKiA

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Hybrydy wkraczają do Renault – gama nowych modeli E-Tech w Renault Zdunek

Motoryzacja przechodzi dynamiczne zmiany, a wraz z nią pojawiają się nowe rodzaje napędu. Konieczność obniżenia ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *