Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Fot. Enegra

Kolejny punkt ładowania samochodów elektrycznych w Trójmieście

Energa uruchomiła w Gdańsku nowy punkt szybkiego ładowania aut elektrycznych, na stacji Lotos, przy al. Zwycięstwa 13. To już piąty w Trójmieście punkt ładowania należący do Grupy Energa. Oprócz niego jeszcze dwa znajdują się w Gdańsku i po jednym w Gdyni oraz Sopocie. Ze wszystkich użytkownicy mogą korzystać za darmo.

Nowa stacja to trzeci punkt szybkiego ładowania firmy w Trójmieście. Podobne znajdują się przed Olivia Business Centre w Gdańsku (przy al. Grunwaldzkiej 472) oraz na stacji Lotos w Gdyni Redłowie (przy al. Zwycięstwa 165). Pozwalają naładować najpopularniejsze modele samochodów elektrycznych, takie jak Nissan Leaf czy Mitsubishi i-Miev w czasie od 25 do 45 minut (maksymalna moc ładowania w punktach wynosi około 40 kW).

Wcześniej Grupa uruchomiła w Trójmieście także dwa punkty półszybkiego ładowania. Stacje znajdujące się przed Urzędem Miejskim w Gdańsku (przy ul. Nowe Ogrody 6) oraz przed Urzędem Miasta Sopotu (przy ul. Kościuszki 25/27) wyposażone są w dwa wtyki (7,4 kW oraz 22 kW), które pasują do większości marek azjatyckich i europejskich. Naładowanie auta w zależności od modelu zajmuje w nich od dwóch do czterech godzin.

Punkty ładowania samochodów elektrycznych powstają w Trójmieście w ramach prowadzonego przez Energę projektu eMobility, którego celem jest poznanie i zbadanie sposobów użytkowania samochodów elektrycznych przez mieszkańców Gdańska, Gdyni i Sopotu. Spółka LOTOS Paliwa jest jednym z partnerów projektu.

Co najmniej do końca marca 2016 roku użytkownicy aut elektrycznych będą mogli ładować w nich swoje pojazdy całkowicie bezpłatnie. Standardy zamontowanych urządzeń zostały wybrane w taki sposób, aby zapewnić ładowanie jak największej liczbie dostępnych na rynku modeli. Każdy punkt ma miejsce parkingowe. Ułatwienia dla posiadaczy samochodów elektrycznych i hybrydowych przygotowały także władze miejskie. W Gdańsku mogą oni parkować za darmo w wyznaczonych miejscach, a kierowcy zameldowani w Sopocie, zwolnieni są z opłat za parkowanie w płatnych strefach miasta.

Fot. Enegra
Fot. Enegra

Punkty szybkiego ładowania (standard CHAdeMO):

  • Zwycięstwa 165, Gdynia Redłowo, stacja Lotos
  • Grunwaldzka 472, Gdańsk Oliwa, Olivia Business Centre
  • Zwycięstwa 13, Gdańsk Wrzeszcz, stacja Lotos

Punkty półszybkiego ładowania:

  • Nowe Ogrody 6, Gdańsk, Urząd Miejski w Gdańsku
  • Kościuszki 25/27, Sopot, Urząd Miasta Sopotu

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd 2,9 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 184 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

Źródło: Energa

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Polepszanie doskonałości? Pakiet Manthey Kit dla GT3 montowany w Porsche Centrum Sopot

Porsche 911 w wydaniu GT3 to samochód z pogranicza aut super-sportowych i wyczynowych. Jeszcze z …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *