poniedziałek , 12 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider

Kolizja w Gdańsku: sprawca bez uprawnień, a pokrzywdzony z zakazem prowadzenia

50-letni mieszkaniec Gdańska kierując Mercedesem spowodował kolizję i uderzył w tył Opla Astry. Policjanci ruchu drogowego ustalili, że mężczyzna wsiadł za kółko pojazdu będąc po użyciu alkoholu, a  w dodatku nie mając do tego uprawnień. Ponadto okazało, się że kierujący Oplem prowadził auto pomimo ciążącego na nim zakazu sądowego.

Wczoraj rano policjanci z ruchu drogowego otrzymali informację, że na Alei Rzeczypospolitej doszło do kolizji. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i wstępnie ustalili, że 50-letni kierowca Mercedesa jadąc ulicą, nie zachował bezpiecznego odstępu i uderzył w tył poprzedzającego go Opla Astry, którym kierował 45 – latek. Po dokładnym sprawdzeniu kierowcy Mercedesa okazało się, że wsiadł on za kółko auta będąc po użyciu alkoholu, a w dodatku nie mając do tego uprawnień .

Funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzili też 45-letniego kierowcę Opla Astry. Jak się okazało, mężczyzna prowadził auto pomimo ciążącego na nim zakazu sądowego. Zakaz ten zabraniał gdańszczaninowi kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi do maja 2016r.

Za naruszenie zakazu sądowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Za spowodowanie kolizji w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny oraz utrata uprawnień do kierowania. Za prowadzenie pojazdu nie mając do tego uprawnień grozi kara grzywny.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Raport] Budowa drogi ekspresowej S6

Przedstawiamy nagranie wideo, przedstawiające zaawansowanie prac na budowie drogi ekspresowej S6 Słupsk – Gdańsk, na …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *