MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow

Kolor ma znaczenie – CUPRA Leon w kolorze Desire Red

CUPRA, lifestylowa marka z Hiszpanii, często kojarzy się z kolorem szarym. To właśnie w takich barwach najczęściej pojawiają się te samochody w spotach reklamowych i zdjęciach prasowych. Szybki rzut oka do konfiguratora on-line pozwala się przekonać, że na próżno szukać w jej ofercie lakieru w kolorze żółtym, albo zielonym, jest za to na przykład emocjonujący czerwony o nazwie Desire Red! 

Twórcy CUPRY podeszli do tematu koloru bardzo poważnie. Tutaj motto naszego cyklu – “kolor ma znaczenie” jest faktycznie trafione. Projektanci skoncentrowali się nie tylko na kształcie karoserii czy rozwiązaniach technologicznych – przygotowali też kolory lakierów, które najpełniej oddają dynamiczny charakter samochodów. Proces ten w przypadku modelu Formentor trwał aż trzy lata.

Działania nad opracowaniem unikalnych barw rozpoczęły się niedługo po powstaniu pierwszych szkiców modelu. Dział ds. Barw i Kroju CUPRY przygotował ponad 800 wariantów odcieni lakierów, spośród których wybrano trzy najlepiej podkreślające design pierwszego autorskiego modelu marki – Formentor.

– Kolor jest niezmiernie ważną cechą odzwierciedlającą charakter nie tylko modelu, ale i całej marki – zauważa Francesca Sangalli, zarządzająca działem ds. Koncepcji oraz Strategii Barw i Kroju CUPRY. – W przypadku Formentora poszukiwaliśmy barwy, która odda tożsamość samochodu. Inspiracją dla nas była natura ze szczególnym uwzględnieniem minerałów, kamieni i ziemi.

Każdą z barw uzyskano, mieszając pigmenty z dodatkiem takich materiałów, jak aluminium czy mika. Poszczególne substancje wpływały na bardziej metaliczny, matowy albo perłowy odcień kolorów. Owocem pracy zespołu Franceski Sangalli są lakiery Petrol Blue Matt, Magnetic Tech Matt oraz Graphene Grey.

To właśnie w tych kolorach najczęściej widuje się CUPRY. A co powiecie na czerwień?

To właśnie w takiej konfiguracji kolorystycznej spotkaliśmy Leon’a w salonie Cupra Studio w Gdańsku Letnicy. Jest to lakier z gamy “specjalnej” i wymaga dopłaty w przypadku tego modelu 3652 zł. To także jedyna tak “intensywna” barwa w gamie tego producenta.

Nie jest to typowy czerwony kolor, a raczej rubinowy. Niewątpliwie samochód nabiera w nim innego charakteru i dynamizmu. Ożywił też wyraźnie przestrzeń Studia marki CUPRA w Gdańsku.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Zespoł Szkół Samochodowych w Gdańsku obchodzi 65-lecie

W listopadzie tego roku społeczność szkolna Zespołu Szkół Samochodowych w Gdańsku świętowała jubileusz 65-lecia. Obchody …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *