niedziela , 28 listopada 2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow

Kompleks salonów Grupy Plichta w Letnicy gotowy! Trwają przygotowania do rozpoczęcia działalności

Pierwszy etap ogromnej inwestycji dealera Plichta w Gdańsku – Letnicy dobiega końca. Przy ulicy Marynarki Polskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie gdańskiego stadionu, powstały łącznie cztery salony i cztery serwisy samochodowe. Obiekty nie są jeszcze otwarte, ale na pylonach wyraźnie już widać jakie marki będzie można kupić i obsłużyć w nowym kompleksie największej Grupy dealerskiej na Pomorzu. 

Flagowym obiektem w tej lokalizacji wydaje się Audi Gdańsk Stadion. Nowoczesny budynek przy Marynarki Polskiej 90 to charakterystyczny dla marki, tak zwany Terminal. Będzie to salon bliźniaczy w stosunku do Audi Centrum Gdańsk, z wejściem po lewej stronie fasady i miejscem wydań po prawej. W budynku znajduje się także przestrzeń dla Audi Select, czyli aut używanych. Symbolem całego kompleksu będzie zapewne charakterystyczna wieża. Ustawionych będzie w niej kilkanaście samochodów, a całość dobrze widoczna jest z otaczających kompleks dróg.

Odrębnym budynkiem są przedstawicielstwa: Skody i CUPRY wraz z serwisami, Das WeltAuto Centrum Samochodów Używanych oraz autoryzowana stacja obsługi Volkswagen.

Szczególnie ciekawy jest salon CUPRA Studio Gdańsk, bowiem to nowy format przedstawicielstw tej marki dopiero wdrażany na świecie. W Polsce będzie to drugi, po Warszawie, tego typu obiekt i wciąż jeden z pierwszych w Europie.

Po sąsiedzku znajdzie się również kolejny w Trójmieście salon Das WeltAuto oferujący używane samochody osobowe marek należących do koncernu Volkswagen, czyli m.in. Audi, SEAT, Škoda czy Volkswagen, ale również wszystkie inne, cenione przez kierowców na całym świecie marki, takie jak: BMW, Mercedes-Benz, Toyota, Volvo, Ford, Mazda, Opel, KIA, Citroen, Peugeot, Renault, Nissan, Mitsubishi, Fiat i wiele innych. Samochody oferowane przez tą sieć zanim zostaną dopuszczone do sprzedaży, przechodzą drobiazgową kontrolę pod względem bezpieczeństwa i stanu technicznego. Test jakości składa się ze 117 etapów. Sprawdzane jest pochodzenie samochodu, jak i to, czy jest bezwypadkowy. Wszystkie uszkodzone elementy, jeśli zachodzi taka potrzeba, są w trakcie jego przygotowywania do sprzedaży wymieniane na nowe, zgodnie ze standardami i wymogami programu Das WeltAuto. Ostatnim szlifem jest czyszczenie i odświeżanie wnętrza każdego z samochodów.

W kompleksie znajduje się również serwis marki Volkswagen i biorąc pod uwagę sąsiedztwo obiektu City Motors, raczej nie należy się spodziewać uruchomienia w tej lokalizacji sprzedaży samochodów tej marki.

Ostatnim opisywanym budynkiem jest kolejny salon marki Skoda. Będzie to piąty salon w regionie, należący do Grupy Plichta. Pozostałe znajdują się w Wejherowie, Gdyni oraz dwa w Gdańsku (przy Grunwaldzkiej i Lubowidzkiej).

To jednak nie koniec inwestycji w tej lokalizacji. Grupa Plichta jest właścicielem także drugiej części działki i jak widać na zdjęciach z powietrza wykonanych na zlecenie naszej redakcji, trwają tam już kolejne prace budowlane. Jednak to, co tam powstanie, tradycyjnie dla Grupy Plichta pozostanie tajemnicą do czasu zawieszenia logotypów.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Dane z GPR 2020/21 na drogach woj. pomorskiego

Zakończyły się badania natężenia ruchu na drogach krajowych w ramach Generalnego Pomiaru Ruchu. Największy ruch …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *