sobota , 16 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Koniec Aurisa, wielki powrót rodziny Toyoty Corolli

II edycja Nocy Muzeów w salonie Toyota  Walder w Rumi -2089Nowa generacja kompaktowej Toyoty w wersjach hatchback, kombi i sedan będzie od 2019 roku na całym świecie nosiła nazwę Corolla – informują przedstawiciele dealera Toyota Walder z Chwaszczyna i Rumi. Nowy model wzmocni pozycję Corolli jako najpopularniejszego samochodu w historii. Wraz z premierą nowej generacji Corolli w pierwszej połowie 2019 roku Toyota rezygnuje z nazwy Auris, obecnej do tej pory m.in. w Europie.

Inauguracja nowego nazewnictwa będzie towarzyszyła wprowadzeniu do modelu nowej modułowej platformy TNGA (Toyota New Global Architecture), która zastąpi dotychczasowe trzy różne platformy. TNGA wprowadza nowe wytyczne w kwestii opracowywania części i ich mocowania na platformie, co znacznie ułatwia tworzenie kolejnych modeli oraz zwiększa swobodę projektantów.

Corolla jest znana z wyjątkowej jakości, trwałości i niezawodności – technologia TNGA zwiększa jej atrakcyjność, zapewniając wyróżniający się styl, wyrafinowane wnętrze, większą dynamikę jazdy i mocne, a przy tym wydajne napędy hybrydowe – powiedział dr Johan van Zyl, prezydent i CEO Toyota Motor Europe. – Premiera nowej generacji tego modelu to najlepszy moment, aby przywrócić nazwę Corolla naszym kompaktowym hatchbackom i kombi.

To nie jedyne wskrzeszenie dawnej nazwy w nowych modelach Toyoty. Już 19 października w Trójmieście zadebiutuje nowe wcielenie Camry, które zastąpi w gamie model Avensis.

Nowa Toyota Camry - model na rok 2019 Fot. Toyota
Nowa Toyota Camry – model na rok 2019
Fot. Toyota

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

3 komentarze

  1. Phi, a co da zmiana nazwy? Nadal mamy obciachowe auto.

  2. Sam jesteś obciachowy!

  3. Dobrze, że wracają do poprzedniej nazwy. Corolla to klasyk. Moje pierwsze autko, wspomnienia bardzo dobre mam. Wygląda nieźle, teraz pozostaje czekać tylko na poznanie osiągów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *